Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje

Globální model pro velké trhy stále žije. S přídomkem Fire okouzluje především nízkou cenou, nyní také lákavější výbavou a modernizovaným vzhledem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje

14.1.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Globální model pro velké trhy stále žije. S přídomkem Fire okouzluje především nízkou cenou, nyní také lákavější výbavou a modernizovaným vzhledem.

Supermini Fiat Palio bylo představeno v roce 1996 a už tehdy bylo prezentován jako globální model. Italové spustili jeho produkci napříč všemi kontinenty od Argentiny a Brazílie, přes Jihoafrickou republiku, Maroko a Turecko, až po Indii a Čínu. Vyráběl se také všude, kde by si člověk vůbec mohl představit. Třeba v Polsku dokonce ve dvou továrnách najednou. K nám se dostal především ve verzi kombi jako Palio Weekend a v menším počtu se prodával také jako pick-up Strada. Po prvním faceliftu v roce 2001 se však Palio z našeho trhu stáhlo, ale ještě pár let byla k mání užitková Strada. První generace se přesto udržela v prodeji celých patnáct let, bohužel i přes tři modernizace to bylo ke konci života v měřítku evropských zvyklostí zcela zastaralé auto.

Třetí faceliftované podoba první generace byla představena v roce 2004 a navrhoval ji opět Giorgetto Giugiaro. Nejednalo se sice o zcela nový vůz, přesto nikdo neprotestoval a všichni ji nakupovali jak vzteklí. Například v Brazílii dokonce v některých měsících prodejně předčila i tehdy stále nejpopulárnější a nedostižný Volkswagen Gol. Přestože se od roku 2007 prodává čtvrtá modifikace a nová generace je na trhu od závěru roku 2011, prodává se nadále i starší Palio Fire. A právě o něm nyní budeme hovořit.

S ukončením produkce modelu Mille, musela italská firma přizpůsobit portfolio tak, aby vše hrálo, jak má. Musela také vzít ohled na model Novo Uno, jelikož soupeření modelů ve vlastních řadách nikdy není žádoucí, proto nyní lehce kosmeticky pozměnila Palio Fire. Potenciální zájemci z toho vytěží za ještě nižší cenu opět systém ABS a dvojité přední airbagy, kabina však bude celkově příjemnějším místem k životu než předtím třeba kvůli novému čalounění sedadel.

Na přídi se objevují nové dekorativní prvky chromované masky a nové okolí mlhových světlometů, v nabídce se nacházejí hliníková kola a čtyři nové barvy laku karoserie. Další inovace čítají v interiéru ukazatel ekonomické jízdy a aktuální spotřeby paliva, možnost volby klimatizace, posilovače řízení či rádia s podporou CD/MP3 a portem USB. Vyhřívání zadního okna s ostřikovačem už také nebude výbavou z říše snů. Co zůstává ale nadále stejné, to je jednolitrový čtyřválec řady Fire s výkonem 55 kW (75 koní) dosahovaným při jízdě na alkohol, možností je samozřejmě i použití klasického benzinu. Převodovka je manuální pětistupňová.


Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 1 - Fiat Palio Fire 2014 01Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 2 - Fiat Palio Fire 2014 02Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 3 - Fiat Palio Fire 2014 03Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 4 - Fiat Palio Fire 2014 04Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 5 - Fiat Palio Fire 2014 05Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 6 - Fiat Palio Fire 2014 06Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 7 - Fiat Palio Fire 2014 07Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 8 - Fiat Palio Fire 2014 08Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 9 - Fiat Palio Fire 2014 09Fiat Palio Fire 2014: facelift mění Palio opět k lepšímu a zlevňuje - 10 - Fiat Palio Fire 2014 10
Palio nepatří mezi krásná auta, ale jeho poměr ceny a užitné hodnoty láká takřka všechny nenáročné zákazníky

Zdroj: Autoblog Spanish

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše