Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Ford B-Max: nové fotky a detaily z premiéry v Barceloně
28.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
(+ živé foto) Ford provedl, co předem avizoval a sériový B-Max prvně představil na veletrhu mobilní techniky Mobile World Congress.
Důvod tohoto ne úplně obvyklého rozhodnutí se jmenuje Sync. Pro majitele amerických Fordů věc ne neznámá - jedná se o komunikační a multimediální rozhraní zaváděné od roku 2007 a dnes je k dispozici pro čtrnáct modelů s modrým oválem a pět typových řad značky Lincoln. Pro evropskou klientelu je to nicméně novinka, kterou jako první přináší právě malý van B-Max.
Aby náhodou nedošlo k omylu, systém Sync není nějak zásadně převratná technologie a povětšinou sestává z dávno známých prvků, ke kterým se za chvíli dostaneme. Zajímavý je ale tím, že je míchá do jednoho komplexního multimediálního a také bezpečnostního celku.
Sync kombinuje hlasové ovládání všech dostupných služeb, dokáže číst textové zprávy sms, e-maily, statusy na sociálních sítích jako je Facebook nebo Twitter. Pomocí Bluetooth, respektive USB se dokáže spojit s téměř jakýmkoli MP3 přehrávačem, chytrým telefonem, zvládne produkty Apple a celé to bylo myšleno tak, aby řidič Fordu co nejméně sundával ruce z volantu. Pochopitelně někdy se něco pokazí, takže v případě dopravní nehody umí Sync automaticky zavolat pomoc a oznámit přesnou polohu vozidla.
Kompaktní van s originálním systémem otevírání dveří se pochopitelně představí také na ženevském autosalonu, jen to už nebude výstavní premiéra. Tam by ale mělo být konečně potvrzeno, jaké motorizace vůz dostane. Dnes víme, že to má být litrový tříválec EcoBoost s výkonem 100 nebo 125 koní a nějaký ten menší diesel TDCi, patrně o objemu 1,4 nebo 1,6 litru.
Více Ford prozradí už za týden a my u toho samozřejmě nebudeme chybět.





















Ford se domnívá, že B-Max se systémem Sync patří na veletrh mobilní komunikace
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
včera
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Dosud tajná soukromá sbírka nejlepších Bugatti se poprvé ukázala světu, hodnota aut jde do miliard
25.1.2026
Nejnovější články
Hned dva modely Tesly končí bez jakékoli náhrady, firmě zůstane v ruce vlastně jen jeden dekádu starý vůz ve dvou verzích
před hodinou
U Mansory se asi lekli toho, že pro jednou udělali něco normálního, a tak si hned spravili chuť novým „humáčem”
před 3 hodinami
Jaguar už žádná vlastní auta nenabízí, a tak má v opuštěných britských továrnách vyrábět vozy čínských značek
před 4 hodinami
Aktivity Audi na jeho vůbec největším trhu se rozkládají nevídaným způsobem. Řada dealerů zavírá, slevy dosahují až 50 procent
před 6 hodinami
Euro 7 připravuje motory o výkon, ty od BMW přišly až o 41 koní. Snaha to zakrýt nebude fungovat
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
