Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě

Měsíc před veřejnou premiérou uvolnil Ford první oficiální snímky svého malého MPV. To si ponechalo jméno konceptu a v podstatě i jeho vzhled.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě

1.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Měsíc před veřejnou premiérou uvolnil Ford první oficiální snímky svého malého MPV. To si ponechalo jméno konceptu a v podstatě i jeho vzhled.

Ford na loňském ženevském autosalonu představil koncept malého MPV B-Max, který od pohledu vypadal, že k výrobě nemá daleko. Čekali jsme tak jen na chvíli, kdy se americká automobilka vytasí i s produkční verzí, nakonec nás ale nechala čekat celý rok. Až dnes totiž dala na vědomí, že znovu na ženevském autosalonu předvede B-Max v podobě, ve které si jej budeme moci pořídit v autosalonech a do éteru vypustila i první podrobností.

Těch není mnoho, zatím máme k dispozici jen dvojici snímků a pár obecnějších informací, i ty si ale stojí za to projít. Pokud začneme u vzhledu, pak je třeba říci, že ten se oproti konceptu změnil vskutku minimálně. Na přídi ubyla trocha chromu, přibyly přední mlhovky a na boku dveře dostaly klasické kliky. Též kola se trochu zmenšila, tím ale výčet odlišností můžeme uzavřít.

Do interiéru nás zatím Ford nepustil, ani ten ale loni nevypadal příliš divoce. Co i přes absenci snímků to dokladujících víme, je, že vůz si ponechá novátorské řešení vstupních prostor, které budou zcela postrádat sloupky B - otevřením obou bočních dveří tak vznikne vskutku monstrózní nástupní prostor, který bude v této třídě jen těžko hledat konkurenci.

Když jsme u konkurence, tou bude zejména Opel Meriva, jenž se vzhledem ke svým vnějším rozměrům chlubí pozoruhodným místem uvnitř. To ale prý Ford B-Max ještě překoná, a to po všech stránkách. Měl by tedy nabídnout více než 397 litrů prostoru pro zavazadla v základním uspořádáním a přes 1 496 litrů po sklopení zadních sedadel. Ale zpátky čístě k B-Maxu.

O tom dále víme, že rozměrově by se měl podržet parametrů konceptu, který byl - pro představu - o 110 mm delší než současná Fiesta, ze které technicky vychází, a o 320 mm kratší než větší C-Max. Pod jeho kapotou se objeví litrový tříválec EcoBoost s výkonem 100 nebo 125 koní a nějaký ten menší diesel TDCI, zřejmě o objemu 1,4 nebo 1,6 litru.

Na další detaily si zatím musíme počkat, zřejmě až do jejich březnového odhalení v Ženevě. Do prodeje by se pak vůz měl dostat do konce letošního léta.


Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 1 - Ford B-Max produkcni 01Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 2 - Ford B-Max produkcni 02Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 3 - Ford B-Max produkcni 03
Toto jsou zatím jediné dostupné pohledy na sériovou podobu Fordu B-Max

Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 4 - Ford B-Max 01Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 5 - Ford B-Max 02Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 6 - Ford B-Max 03Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 7 - Ford B-Max 04Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 8 - Ford B-Max 05Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 9 - Ford B-Max 06Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 10 - Ford B-Max 07Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 11 - Ford B-Max 08Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 12 - Ford B-Max 09Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 13 - Ford B-Max 10Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 14 - Ford B-Max 11Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 15 - Ford B-Max 12Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 16 - Ford B-Max 13Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 17 - Ford B-Max 14Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 18 - Ford B-Max 15Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 19 - Ford B-Max 16Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 20 - Ford B-Max 17Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 21 - Ford B-Max 18Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 22 - Ford B-Max 19Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 23 - Ford B-Max 20

Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 24 - Ford B-Max zive 01Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 25 - Ford B-Max zive 02Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 26 - Ford B-Max zive 03Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 27 - Ford B-Max zive 04Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 28 - Ford B-Max zive 05Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 29 - Ford B-Max zive 06Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 30 - Ford B-Max zive 07Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 31 - Ford B-Max zive 08Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 32 - Ford B-Max zive 09Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 33 - Ford B-Max zive 10
Pro srovnání podoba loňského konceptu B-Max. Předpokládáme, že vcelku věrně ukazuje i zatím neodhalené detaily sériové podoby

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.