Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě

Měsíc před veřejnou premiérou uvolnil Ford první oficiální snímky svého malého MPV. To si ponechalo jméno konceptu a v podstatě i jeho vzhled.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě

1.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Měsíc před veřejnou premiérou uvolnil Ford první oficiální snímky svého malého MPV. To si ponechalo jméno konceptu a v podstatě i jeho vzhled.

Ford na loňském ženevském autosalonu představil koncept malého MPV B-Max, který od pohledu vypadal, že k výrobě nemá daleko. Čekali jsme tak jen na chvíli, kdy se americká automobilka vytasí i s produkční verzí, nakonec nás ale nechala čekat celý rok. Až dnes totiž dala na vědomí, že znovu na ženevském autosalonu předvede B-Max v podobě, ve které si jej budeme moci pořídit v autosalonech a do éteru vypustila i první podrobností.

Těch není mnoho, zatím máme k dispozici jen dvojici snímků a pár obecnějších informací, i ty si ale stojí za to projít. Pokud začneme u vzhledu, pak je třeba říci, že ten se oproti konceptu změnil vskutku minimálně. Na přídi ubyla trocha chromu, přibyly přední mlhovky a na boku dveře dostaly klasické kliky. Též kola se trochu zmenšila, tím ale výčet odlišností můžeme uzavřít.

Do interiéru nás zatím Ford nepustil, ani ten ale loni nevypadal příliš divoce. Co i přes absenci snímků to dokladujících víme, je, že vůz si ponechá novátorské řešení vstupních prostor, které budou zcela postrádat sloupky B - otevřením obou bočních dveří tak vznikne vskutku monstrózní nástupní prostor, který bude v této třídě jen těžko hledat konkurenci.

Když jsme u konkurence, tou bude zejména Opel Meriva, jenž se vzhledem ke svým vnějším rozměrům chlubí pozoruhodným místem uvnitř. To ale prý Ford B-Max ještě překoná, a to po všech stránkách. Měl by tedy nabídnout více než 397 litrů prostoru pro zavazadla v základním uspořádáním a přes 1 496 litrů po sklopení zadních sedadel. Ale zpátky čístě k B-Maxu.

O tom dále víme, že rozměrově by se měl podržet parametrů konceptu, který byl - pro představu - o 110 mm delší než současná Fiesta, ze které technicky vychází, a o 320 mm kratší než větší C-Max. Pod jeho kapotou se objeví litrový tříválec EcoBoost s výkonem 100 nebo 125 koní a nějaký ten menší diesel TDCI, zřejmě o objemu 1,4 nebo 1,6 litru.

Na další detaily si zatím musíme počkat, zřejmě až do jejich březnového odhalení v Ženevě. Do prodeje by se pak vůz měl dostat do konce letošního léta.


Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 1 - Ford B-Max produkcni 01Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 2 - Ford B-Max produkcni 02Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 3 - Ford B-Max produkcni 03
Toto jsou zatím jediné dostupné pohledy na sériovou podobu Fordu B-Max

Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 4 - Ford B-Max 01Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 5 - Ford B-Max 02Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 6 - Ford B-Max 03Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 7 - Ford B-Max 04Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 8 - Ford B-Max 05Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 9 - Ford B-Max 06Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 10 - Ford B-Max 07Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 11 - Ford B-Max 08Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 12 - Ford B-Max 09Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 13 - Ford B-Max 10Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 14 - Ford B-Max 11Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 15 - Ford B-Max 12Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 16 - Ford B-Max 13Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 17 - Ford B-Max 14Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 18 - Ford B-Max 15Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 19 - Ford B-Max 16Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 20 - Ford B-Max 17Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 21 - Ford B-Max 18Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 22 - Ford B-Max 19Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 23 - Ford B-Max 20

Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 24 - Ford B-Max zive 01Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 25 - Ford B-Max zive 02Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 26 - Ford B-Max zive 03Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 27 - Ford B-Max zive 04Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 28 - Ford B-Max zive 05Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 29 - Ford B-Max zive 06Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 30 - Ford B-Max zive 07Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 31 - Ford B-Max zive 08Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 32 - Ford B-Max zive 09Ford B-Max: produkční verze malého MPV je na světě - 33 - Ford B-Max zive 10
Pro srovnání podoba loňského konceptu B-Max. Předpokládáme, že vcelku věrně ukazuje i zatím neodhalené detaily sériové podoby

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše