Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní

Australský sportovní pick-up je napěchovaný exkluzivní výbavou a stovku zvládá za 5 sekund. Stát přitom nebude ani milion korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní

11.6.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Australský sportovní pick-up je napěchovaný exkluzivní výbavou a stovku zvládá za 5 sekund. Stát přitom nebude ani milion korun.

Zprávy přicházející z australského kontinentu bychom mohli přirovnat k jízdě na horské dráze. Jednou jsou pozitivní a vy se ocitáte na vrcholu blaha, podruhé však klesnou k zemi tempem, za jakého by se hlava zatočila i Felixi Baumgartnerovi. Z prvního ranku můžeme zmínit kupříkladu návrat k neomezené rychlosti na dálnicích, z toho druhého pak takřka destrukci tamního automobilového průmyslu. Výrobu aut totiž v Austrálii ukončí Toyota, Holden i divize Ford Performance Vehicles alias FPV.

O konci sportovního oddělení jsme se přitom zmiňovali nedávno, kdy ohlášena byla labutí píseň v podobě sedanu Falcon GT F. Očividně však není poslední, neboť Australané posílají do prodeje také speciální sportovní pick-up. Ten se představí pod názvem Pursuit Ute Limited Edition, přičemž k mání bude pouze 120 exemplářů. Každý z nich vyjde na 52 990 australských dolarů (cca 997 500 Kč).

Za tuto sumu ovšem nedostanete 477, respektive 549 koní, jimiž zadní kola zásobuje zmiňovaný sedan. Místo toho byl výkon pětilitrového osmiválce ponížen na 428 koní. Oproti tomuto výkonu pak stojí poněkud vyšší hmotnost 1 787 kilogramů, stovku tedy Ute zvládne za rovných pět sekund. Při tom se bude snažit usmažit 245 milimetrů široké pneumatiky (a to by mu mohlo vyjít, 245 mm není na tak silném autě příliš...) navlečené na 18palcových litých kolech.

Mimo to limitovaná edice počítá s unikátním černým koženým čalouněním, kterému kontrastují červené švy. Chybět ovšem nebude ani plaketka s pořadovým číslem limitovaného exempláře, karbonem dekorovaná hlavice řadicí páky či speciální přístrojový štít, 8palcový dotykový displej a měřič bočního přetížení. Zvenčí pak dorazí ještě rychlé pruhy, tím se však s Ute můžeme rozloučit.


Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní - 1 - Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition 01Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní - 2 - Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition 02Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní - 3 - Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition 03Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní - 4 - Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition 04Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní - 5 - Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition 05Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní - 6 - Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition 06Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní - 7 - Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition 07Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní - 8 - Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition 08Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition: sen zahrádkářů má osmiválec a 428 koní - 9 - Ford FPV Pursuit Ute Limited Edition 09
Ford FPV Ute se s australským trhem loučí limitovanou edicí, která přináší 428 koní a agresivnější vzevření

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše