Ford Mondeo 2012: máme první skutečné fotky nového Mondea

Ford ho zatím nazývá Fusion 2013, nová generace Mondea ale nebude jiná. Jako vůbec první na světě pro vás máme jeho skutečné fotografie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford Mondeo 2012: máme první skutečné fotky nového Mondea

8.1.2012 | Petr Miler | 11 příspěvků

Ford Mondeo 2012: máme první skutečné fotky nového Mondea

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ford ho zatím nazývá Fusion 2013, nová generace Mondea ale nebude jiná. Jako vůbec první na světě pro vás máme jeho skutečné fotografie.

Doplněno 9.1.: K dispozici je již oficiální představení vozu s desítkami snímků ve vysokém rozlišení.

Přiložené snímky jsou k dispozici jen v omezené kvalitě, jsou ale stoprocentně autentické.


Ford i po včerejším úniku prvního obrázku nového Mondea alias Fusionu o tomto voze mlčí, nám se ale přesto podařilo získat jeho první dvě skutečné fotografie. Nejsou zrovna nejkvalitnější a zachycují jen přední a boční partie vozu, přesto ještě mnohem lépe než předchozí výjev z aplikace pro chytré mobily a tablety dávají najevo to, jak bude vypadat nová generace matadora střední třídy.

Již včera se hodně mluvilo o tom, že nové Mondeo vypadá trochu tak, jako by někdo nechal přes noc předchozí generaci a některý z Aston Martinů přes noc o samotě v garáži, nelze ale hovořit o překvapení. Již koncept Evos naznačil, že se Ford vydá právě tímto směrem a mnozí ilustrátoři novému Mondeu proto předpovídali právě takovou vizáž.

Jak se vám toto řešení líbí necháme na vašem posouzení, přesto si dovolíme stručný komentář. Pro Američany, kteří se dosud museli potýkat s relativně fádním Fusionem, bude jeho nová generace jistě příjemným zpestřením. Pro Evropany nejde o až tak velkou změnu oproti dosavadnímu Mondeu a pro vnímání atraktivity nové generace bude zřejmě určující to, jak se komu zalíbí právě nová maska chladiče.

Ačkoli jsme se dostali k vůbec prvním snímků, další detaily zůstávají neznámou. Podle dosavadních spekulací bude vůz v pondělí v Detroitu představen s čtveřicí pohonných jednotek - benzinovými turby 1,6 EcoBoost a 2,0 EcoBoost, které doplní dvě hybridní varianty po vzoru C-Maxu Hybrid a C-Maxu Energi Plug-in Hybrid. K dispozici budou pochopitelně automatické i manuální převodovky, v nabídce by se měl objevit i pohon všech kol.

Na americký trhy se Fusion 2013 dostane v průběhu letošního roku, jak dlouho mu bude trvat cesta na evropské kolbiště je zatím otázkou. Nebylo by ale velkým překvapením, kdyby se Fusion 2013 představil jako Mondeo 2012 již na březnovém ženevském autosalonu.

Po dalších materiálech neustále pátráme, pokud vás tedy nové Mondeo nebo Fusion zajímá, zůstaňte naladěni na našich vlnách.


Ford Mondeo 2012: máme první skutečné fotky nového Mondea - 1 - Ford Mondeo 2012 Fusion 2013 unik 01 finFord Mondeo 2012: máme první skutečné fotky nového Mondea - 2 - Ford Mondeo 2012 Fusion 2013 unik 02 fin
Toto jsou první skutečné fotky nového Mondea 2012 alias Fusionu 2013. Za jejich autenticitu dáme krk.

Petr Miler

Diskuze 11 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.