Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby

Francouzům unikly první fotky a informace o novém sedanu C3L. Ten se dočkal hlavně přizvednutého podvozku a oplastování, což se zdá být receptem jen na problémy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby

4.5.2020 | Petr Prokopec

Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Francouzům unikly první fotky a informace o novém sedanu C3L. Ten se dočkal hlavně přizvednutého podvozku a oplastování, což se zdá být receptem jen na problémy.

Víte, k čemu je sedan se zvýšenou světlou výškou? Pokud tipujete, že k ničemu, pak zřejmě nebudete daleko od pravdy. Přesvědčit se o tom mohla již řada výrobců, kteří se pokusili spárovat eleganci se zvýšenou průchodností. Odpovědí na jejich snahy však byl jen minimální zájem publika. Je to pochopitelné, neboť lidé, kteří si kupují sedany, povětšinou nejezdí každý víkend na chatu či na expedice do neprostupných končin. Zvýšený podvozek tak využije jen málokdo, spíše oněch pár milimetrů vede ke zvýšení spotřeby a zhoršení jízdních vlastností na silnici.

Automobilky jsou ale nepoučitelné, možná i proto, že se někteří manažeři řídí heslem: „Není důležité být první, ale přijít ve správnou dobu“. Na čem si tedy vylámalo zuby Volvo a ještě předtím Subaru, nyní zkouší završit úspěchem Citroën. Francouzská automobilka chystá nový model C3L, který není ničím jiným než právě sedanem s přizvednutým podvozkem a ochrannými plasty ve spodní části karoserie. K dostání bude pouze v Číně.

Jakkoliv je design záležitostí čistě subjektivní, v tomto případě si nedokážeme představit mnoho lidí, kterým by se Citroën C3L mohl líbit. První fotografie sice ukazují značnou inspiraci SUV C3-XR, ovšem výsledek vypadá přijatelně jen při pohledu zepředu. Ze všech ostatních úhlů vypadá zvýšený sedan jako produkt někoho, kdo se rozhodl pro tuning za pomoci doplňků od čerpací stanice.

Svým příbuzným, který je v Číně nabízen již od roku 2014, se novinka inspirovala také v interiéru. Ten zaujme hlavně analogovým přístrojovým štítem, který na největším trhu světa již berou za absolutní přežitek. Ospravedlnit je tak dokáže maximálně nízká cena, to však není až tak úplný případ francouzského sedanu. Ten bude k dispozici od 110 tisíc yuanů (cca 386 tisíc Kč), což je v podstatě stejná částka, za kterou v Číně pořídíte třeba Škodu Kamiq GT, tedy skutečné SUV.

Je samozřejmě nutné dodat, že oproti českému vozu disponuje ten francouzský o trochu lepšími rozměry. Srovnávat výšky a délky nemá smysl, důležitý je rozvor. Tam má Citroën C3L při 2 655 mm k dobru 45 mm. Očekávat lze tedy o trochu více místa k sezení, alespoň v případě nohou. V ostatních směrech už lze čekat shodu.

S českým SUV si však Citroën zaostává v případě motorového prostoru, neboť jakkoliv je Kamiq GT v základu k mání s atmosférickou jedna-pětkou se 111 koňmi a 145 Nm točivého momentu, vrchol představuje verze 1,2 TSI se 115 koňmi a 200 Nm, o které se stará sedmistupňové DSG. Francouzi oproti tomu nabízí pouze tříválcovou jedna-dvojku, která byla naladěna na 114 koní a 190 Nm. Tuto sílu pak dostal na starosti šestistupňový automat, jenž stejně jako ono DSG zaměstnává pouze přední kola.


Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 1 - Citroen C3L 2020 prvni sada 01Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 2 - Citroen C3L 2020 prvni sada 02Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 3 - Citroen C3L 2020 prvni sada 03Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 4 - Citroen C3L 2020 prvni sada 04Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 5 - Citroen C3L 2020 prvni sada 05Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 6 - Citroen C3L 2020 prvni sada 06Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 7 - Citroen C3L 2020 prvni sada 07Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 8 - Citroen C3L 2020 prvni sada 08Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 9 - Citroen C3L 2020 prvni sada 09Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 10 - Citroen C3L 2020 prvni sada 10Francouzi zkusí uspět s autem, na kterém si zatím všichni ostatní vylámali zuby - 11 - Citroen C3L 2020 prvni sada 11
Citroën C3L byl odhalen únikem. Při pohledu na snímky nám ani nevadí, že nabízen bude pouze v Číně

Zdroj: CarNewsChina

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše