Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce

Jen pár dnů zbývá do oficiálního odhalení nové generace americké legendy a dalo se čekat, že až do té chvíle vše pod pokličkou nezůstane. Teď už víme, že dorazí se zcela novým volantem, digitální palubkou i radikální středovou konzolí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce

12.7.2019 | Petr Prokopec

Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce

/

Jen pár dnů zbývá do oficiálního odhalení nové generace americké legendy a dalo se čekat, že až do té chvíle vše pod pokličkou nezůstane. Teď už víme, že dorazí se zcela novým volantem, digitální palubkou i radikální středovou konzolí.

Příští týden bude slavnostně odhalena osmá generace Chevroletu Corvette. Dá se předpokládat, že půjde o nadmíru sledovanou událost, neboť americký supersport čeká největší změna v historii jeho existence. Vůz totiž přepřáhne z motoru vpředu na motor uprostřed. Před touto rošádou přitom již varoval Jim Mero, dlouholetý technik General Motors, který zodpovídal za ladění posledních dvou generací Corvette. Zároveň pak za jejím volantem zajížděl nejrychlejší časy na Nordchleiife.

Mero uvedl, že Chevrolet v rámci vývoje měl k dispozici celou řadu konkurentů s motorem uprostřed. Všechny je ale sedmá generace Corvette s motorem vpředu sfoukla jako svíčku. S generací osmou bychom tedy dle jeho názoru neměli spojovat enormní očekávání. To se ale právě s ohledem na onu změnu snadno řekne, ale hůře udělá. Premiéru tak nejspíše bude sledovat každý, aby se dozvěděl, jakým způsobem General Motors Merovo tvrzení vyvrátí.

Pokud vás přitom zajímá, s jakými změnami bude novinka spojena uvnitř, pak do příštího týdne již čekat nemusíte. Na světě je totiž několik záběrů, které dokazují, že s radikálním přístupem ze strany Chevroletu je třeba počítat také uvnitř. Corvette C8 se totiž dočkala nového dvouramenného volantu, za kterým trůní digitální přístrojový štít. Jeho obrazovka by měla mít dvanáct palců, přičemž navazovat na ni bude centrální displej multimédií.

Středová konzole se dost možná dočká nemalé kritiky, jakkoliv bychom Chevrolet měli ocenit za odvahu a originalitu. Nicméně výběr toho správného tlačítka z dlouhého sloupce nejspíše nebude zpočátku úplně intuitivní. Nelze však upřít, že výsledek působí velmi elegantně. Stejně jako volič jízdních režimů, který počítá s otočným kolečkem. Hned vedle něj pak nechybí tlačítka ovládající stejně jako pádla pod volantem automat.

Vrátit se můžeme k samotnému volantu, který mimo jiné zdobí tlačítko „Z“. Jde nejspíše o odkaz na Zoru Arkus-Duntova, který je titulován ideový jako otec Corvette s motorem uprostřed. Velmi pravděpodobně tak tlačítko aktivuje specifický jízdní režim, který vám dovolí vymáčknout z osmé generace naprosté maximum.

Více si řekneme příští týden, kdy by mělo být odhaleno základní provedení Corvette. To by dle spekulací mělo být osazeno atmosférickou 6,2litrovou pohonnou jednotkou V5 LT2. Motor bude naladěn na zhruba 480 až 500 koní, jenž má na zadní kola přenášet výlučně již zmiňovaná automatická převodovka. Posléze ale mají dorazit i přeplňované či hybridizované verze osmiválce, jenž mají produkovat až 1 000 koní.


Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 1 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 01Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 2 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 02Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 3 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 03Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 4 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 04Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 5 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 05Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 6 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 06Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 7 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 07Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 8 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 08Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 9 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 09Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 10 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 10Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 11 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 11Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 12 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 12Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 13 - Chevrolet Corvette C8 2019 interier unik 13
Osmá generace Chevroletu Corvette nezmění radikálně jen techniku, ale také interiér

Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 14 - Chevrolet Corvette C8 2019 exterier unik 01Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce - 15 - Chevrolet Corvette C8 2019 exterier unik 02
Ze zevnějšku jsme dosud mohli vidět méně, ani ten ale nezůstává zcela pod pokličkou

Zdroje: Carscoops, absoluthank@Instagram, @Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše