Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech

Pohled na testování jakéhokoli nového automobilu je zajímavý, nahlédnout do zákulisí příprav jednoho z nejdražších aut všech dob je ale přece jen zajímavější. Zvlášť když probíhá takto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech

20.4.2019 | Mirek Mazal

Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pohled na testování jakéhokoli nového automobilu je zajímavý, nahlédnout do zákulisí příprav jednoho z nejdražších aut všech dob je ale přece jen zajímavější. Zvlášť když probíhá takto.

Bugatti vypustilo světa informace a snímky zachycující závěrečné testování speciality jménem Divo před zahájením jejích dodávek konečným zákazníkům. Francouzský výrobce představil extrémně drahý model už loni na Concours d'Elegance v Pebble Beach. Přiostřený Chiron s množstvím nových dílů poprvé ukázal průběh konečného ladění na volných cestách.

Fantastický výkvět techniky je poháněn uprostřed uloženým čtyřnásobně přeplňovaným motorem 8,0 W16 o výkonu 1 103 kW (1 500 koní) a 1 600 Nm. Zatímco motor původem z Chironu zůstává nedotčený, Bugatti provedlo několik změn v řízení a zavěšení. Úpravy konstrukce ulehčily 35 kilogramů z přibližně dvoutunové hmotnosti.

Zkušební jízdy ve vyprahlé pustině nevedl žádný bývalý mistr světa Formule 1, ale vývojová inženýrka Julia Lemke. Drobná řidička hodiny trápila ústrojí rychlostí 250 km/h na polygonu kde panovaly více než čtyřicetistupňové teploty. Podle nadšení automobilky se náročná prověrka obešla bez nečekaných komplikací.

Zachycené vozidlo je finálním prototypem předem vyprodané omezené edice. Exteriér se na první pohled od Chironu odlišuje a všechny panely karoserie jsou nové. Přední část hypersportu je ostřejší, boční partie vypadají aerodynamičtější a na zadní straně přibyl zcela nový aktivní spoiler včetně středové ploutve nad možná nejbláznivějšími koncovými světlomety současnosti.

Produkce Bugatti Divo je omezena na 40 kusů, všechny byly zamluveny ještě před uvedením v Pebble Beach. Cena přesahuje 5 milionů Eur, což dle aktuálního kursu odpovídá asi 130 milionům Kč.


Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 1 - Bugatti Divo testovani foto 12Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 2 - Bugatti Divo testovani foto 13Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 3 - Bugatti Divo testovani foto 14Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 4 - Bugatti Divo testovani foto 15Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 5 - Bugatti Divo testovani foto 16
Výjimečné provedení už tak výjimečného Chironu prověřila testovací jezdkyně Julia Lemke

Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 6 - Bugatti Divo testovani foto 01Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 7 - Bugatti Divo testovani foto 02Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 8 - Bugatti Divo testovani foto 03Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 9 - Bugatti Divo testovani foto 04Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 10 - Bugatti Divo testovani foto 05Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 11 - Bugatti Divo testovani foto 06Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 12 - Bugatti Divo testovani foto 07Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 13 - Bugatti Divo testovani foto 08Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 14 - Bugatti Divo testovani foto 09Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 15 - Bugatti Divo testovani foto 10Jak se testuje nové auto za 130 milionů? Prohání ho dáma v tričku a kraťasech - 16 - Bugatti Divo testovani foto 11
Bugatti Divo je úchvatné dílo za 130 milionů Kč

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše