Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty

Italský stroj s 650 koňmi je asi nejvíce žádoucím SUV současnosti, stojí ale podle toho. Japonci nyní prodávají kit, který mu vizuálně připodobní obyčejnou Toyotu RAV4.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty

5.5.2020 | Petr Prokopec

Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italský stroj s 650 koňmi je asi nejvíce žádoucím SUV současnosti, stojí ale podle toho. Japonci nyní prodávají kit, který mu vizuálně připodobní obyčejnou Toyotu RAV4.

Lamborghini Urus je momentálně k dispozici pouze s jediným motorem, a sice s čtyřlitrovým osmiválcem. Ten posílá na všechna čtyři kola 650 koní, což SUV stačí ke sprintu na stovku za pouhých 3,6 sekundy. S maximálkou přes 300 km/h se pak Urus řadí mezi nejrychlejší sportovně-užitkové vozy světa. Rozhodně však nepatří mezi ty nejlevnější, ani nejúspornější, jakkoliv lze polovinu válců deaktivovat. Stále zde totiž máme 12,7litrový průměr, který je navíc udávanou hodnotou. Reálně tak záleží hlavně na vaší pravé noze, stejně jako pořízení vozu podmíněno pořádně tučným bankovním kontem.

Pokud ovšem nepatříte mezi dolarové milionáře a zároveň ani nepotřebujete tak vysoký výkon, místo kterého dáváte přednost nižší spotřebě, můžete si něco jako Urus pořídit již za necelý milion korun, a to dokonce v hybridním provedení. S propadem spotřeby na 4,5litrový průměr je ovšem spojeno pouze 218 koní, které zvládnou stovku až za 8,4 sekundy. Je totiž třeba dodat, že za takovým SUV nestojí Lamborghini, nýbrž Toyota.

Japonská tuningová firma Albermo se totiž rozhodla vyjít vstříc každému, kdo po Lamborghini Urus touží, ale nemá na něj. A proto vyvinula bodykit XR51, který je tvořen rozměrným předním nárazníkem, o poznání menším zadním nárazníkem, střešním křídlem a bočními prahy. Tyto doplňky jsou pak určené pro poslední generaci Toyoty RAV4, která se tak jakoby zázrakem může proměnit v japonské supersportovní SUV.

Pozoruhodné přitom je, že dle úpravce nový bodykit nikterak nenarušuje efektivitu bezpečnostního systému Safety Sense. To samozřejmě lze více než kvitovat, stejně jako přátelskou cenu - bodykit je totiž k mání za 232 tisíc yenů, tedy asi 54 tisíc Kč. Toyota RAV4 přitom startuje na sumě 734 900 Kč, což znamená, že vizuální dojem můžete udělat poměrně levně. Platí to i o hybridní verzi, která je trochu dražší a začíná na 879 900 Kč.

Je ovšem třeba počítat ještě s dalšími výdaji, veškeré komponenty totiž úpravce zasílá v nelakovaném stavu. Zatímco však odpovídající nástřik je záležitostí relativně snadnou, o trochu horší již bude zajištění účinnosti zmíněného systému Safety Sense. Je totiž třeba, aby byly správně zasazeny veškeré senzory, jinak se vám může stát, že nový bodykit velmi rychle sešrotujete. A pojišťovna vám rozhodně nebude věřit, že ona hromada plechů není Toyota RAV4, nýbrž Lamborghini Urus.


Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty - 1 - Toyota RAV4 Lamborghini Urus bodykit 2020 prvni foto 01Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty - 2 - Toyota RAV4 Lamborghini Urus bodykit 2020 prvni foto 02Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty - 3 - Toyota RAV4 Lamborghini Urus bodykit 2020 prvni foto 03Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty - 4 - Toyota RAV4 Lamborghini Urus bodykit 2020 prvni foto 04Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty - 5 - Toyota RAV4 Lamborghini Urus bodykit 2020 prvni foto 05Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty - 6 - Toyota RAV4 Lamborghini Urus bodykit 2020 prvni foto 06Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty - 7 - Toyota RAV4 Lamborghini Urus bodykit 2020 prvni foto 07Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty - 8 - Toyota RAV4 Lamborghini Urus bodykit 2020 prvni foto 08Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty - 9 - Toyota RAV4 Lamborghini Urus bodykit 2020 prvni foto 09
Toyota RAV4 je díky bodykitu firmy Albermo docela zdařilou kopií mnohem dražšího Lamborghini Urus

Zdroj: Albermo

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše