Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C

Na drahé příplatky u exkluzivních aut už jsme si skoro zvykli, ale Mercedes není zase tak drahá značka, aby bylo možné označit jeden prvek v ceně auta za něco normálního. Přesto ho nabízí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C

14.1.2021 | Petr Miler

Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C

/

Foto: Mercedes-Benz

Na drahé příplatky u exkluzivních aut už jsme si skoro zvykli, ale Mercedes není zase tak drahá značka, aby bylo možné označit jeden prvek v ceně auta za něco normálního. Přesto ho nabízí.

Je to auto tak přímočaře opulentní, že zvedá obočí i Rusům. Když jej ale slavní rappeři kupují po pěti kusech, svůj účel zřejmě plní. Řeč je o Mercedesu-Maybach GLS, do příchodu stejně vyparáděné třídy S na trh jediný současný vůz Mercedesu honosící se emblémem s velkým písmenem M. A nejdražší sériově vyráběný model třícípé hvězdy dneška.

Skromné auto to tedy není tak nějak z podstaty, čemuž odpovídá i základní cena 4 241 050 Kč. Tu lze pochopitelně zvýšit řadou příplatků a člověk snad ani nečeká, že budou levné. Jak ale upozorňuje Alessandro Renesis z Drive Tribe, cena některých je až komická. Nebo spíše tragikomická, jak se to vezme.

Na první pohled skoro není co vybírat, neboť i když sáhnete po jiném než standardním černém laku, jde o metalízy bez přirážky. Připlácí se jen za červenou a bílou, jde ale o 11 resp. 24 tisíc Kč, což jsou z pohledu kupce auta za 4 miliony peníze tak malé, že je stěží rozezná v drobné změně v uspořádání číslic v koncových částech finální sumy. Pak je tu ale ještě dvoubarevné lakování.

To je pikantní samo o sobě, neboť třeba místo stříbrné můžete sáhnout po stříbrno-stříbrné. Tato volba se v konfigurátoru vizuálně neprojeví prakticky nijak (auto je pořád stříbrné - kdo by to čekal), ale v položce „Kupní cena z výroby” přibude 539 962 Kč. Za to byste mohli mít celou Octavii 1,5 TSI, ale co už, přece jako kupec takové exkluzivity nestrpíte obyčejnou stříbrnou místo stříbrno-stříbrné, že?

Exteriér bychom měli, tedy pokud místo 23" vícepaprskových kol nebudete chtít 23" vícepaprsková kola v trochu jiném provedení, ta vyjdou na 185 130 Kč. Zajímavější věci jsou k mání uvnitř. Kůže nappa je tu tedy standard, však jsme v Maybachu, jiná barva za 11 tisíc znovu stěží dojme. Ale pozor, ještě je tu „Kůže designo nappa Exclusive bílá crystal/šedá pearl” jako jediná alternativa. 416 542 Kč? Sem s ní, v tu chvíli ale přichází překvapení.

Abyste mohli mít tuto skvělou kůži, je třeba si připlatit ještě za dvě jiné věci, které jinak konfigurátor nezmiňuje - „Sadu koženého čalounění designo Exclusive” a „Sadu koženého čalounění designo”. Dá to rozum, protože když chcete „Kůži designo nappa Exclusive”, musíte si nejprve koupit to „designo” a pak „Exclusive”, protože v ceně je jen „nappa”. To máme bratru navíc 185 130 Kč za jedno a 416 542 Kč za druhé. Summa sumárum: 987 360 Kč za jeden prvek, jen jinak barevné čalounění pořád kůží nappa. Tak to se vyplatí, protože kdo by si místo toho koupil celý Mercedes třídy C (začíná na 942 590 Kč)?

Jsme zvyklí na leccos, zejména pak od značek jako Porsche, Bentley nebo Ferrari, které vám vyúčtují 100 tisíc Kč klidně i za to, že čtyři žebírka ventilačního otvoru nebudou černá, ale třeba červená, protože černá je pro chudé. Ovšem, jsou to značky o řád výše, zde máme „jen” Mercedes „jen” za 4 miliony. Přidat do takového auta jen jiný lak, kůži a kola za víc jak třetinu ceny? To nám přijde trochu přehnané, ale lidé asi takové věci kupují, jinak by je Mercedes nenabízel...


Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 1 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 01Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 2 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 02Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 3 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 03Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 4 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 04Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 5 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 05Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 6 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 06Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 7 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 07Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 8 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 08Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 9 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 09Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 10 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 10Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 11 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 11Jediný příplatek na nejopulentnější Mercedes dneška stojí víc než celá třída C - 12 - Mercedes-Maybach GLS drahy priplatek 12
Stříbrno-stříbrný lak za půl milionu, jinak vyvedená kola za 200 tisíc a především specifická kůže skoro za milion, i to je Mercedes-Maybach GLS. Foto/Grafika: Mercedes-Benz

Zdroj: Mercedes-Benz přes Drive Tribe

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše