Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí

Říká si Černý hřebec a ohromit měl krom svého vzhledu i 1 000 koňmi, nakonec však bere zavděk menším stádem. O to více zaujme aligátoří kůží a všudypřítomnými lebkami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí

22.12.2019 | Petr Prokopec

Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Říká si Černý hřebec a ohromit měl krom svého vzhledu i 1 000 koňmi, nakonec však bere zavděk menším stádem. O to více zaujme aligátoří kůží a všudypřítomnými lebkami.

Na počátku listopadu oblétly celé svět první snímky nového Dartzu. Black Stallion neboli Černý hřebec byl médii spojován hlavně se čtvrtým dílem filmové série Postradatelní, a to jak kvůli svému názvu, jenž korespondoval s přezdívkou Sylvestera Stallona (Italský hřebec), tak s všudypřítomnými logy lebky. Nicméně realita byla o trochu jiná, neboť Black Stallion nezamířil do Hollywoodu. Místo toho jej čekala cesta do Česka, protože jeho majitelem se stala tuzemská firma SoStoned zabývající se konopnými energetickými nápoji.

Co se nám povedlo před takřka dvěma měsíci zjistit, to bylo nyní naplněno do puntíku. Černý hřebec už jezdí po Praze, jak dokazuje nová sada fotek. Souběžně s ní dorazily i nějaké dodatečné informace, jakkoliv jisté nejasnosti stále zůstávají. Tajemstvím je zahalen zejména motorový prostor, kde se měl objevit 6,2litrový osmiválec Hellcat s kořeny u koncernu FCA, jenž byl ovšem poladěn na 1 000 koní. Realita však nakonec bude o trochu méně působivá, neboť Dartz měl zůstat „jen” plně u techniky dárcovského vozu.

V tomto ohledu je třeba dodat, že Black Stallion je postaven na bázi Hummeru H2. Ten spadal pod konkurenční koncern General Motors, i proto jsme ostatně nad spekulacemi o instalaci pohonné jednotky Hellcat poněkud krčili čelo. Nyní se ukazuje, že nejspíše oprávněně, neboť novinka Dartzu by měla setrvat u atmosférického osmiválce GM. Otázkou však je, zda disponuje šestilitrovým či 6,2litrovým objemem. Stejně tak lze spekulovat, zda výkon činí 320, 330, 398 nebo více koní.

S volbou pohonné jednotky je svázán i výběr převodovky, výkon šestilitru na všechna čtyři kola totiž přenáší čtyřstupňový automat. V roce 2008 se nicméně Hummer H2 dočkal objemnějšího agregátu, se kterým dorazil automat šestistupňový. Jelikož přitom takové provedení je nejnovější, z logiky věci jej Dartz nejspíše i použil. Lotyšská automobilka nicméně zůstává tajemnější než hrad v Karpatech, pročež vám nejspíše nezbude nic jiného než zajet pro drink SoStoned a poptat se na detaily.

My pak jen zmíníme, že Dartz dal do placu konečně i fotky interiéru, který se dočkal kompletního přečalounění a skutečně zvedá obočí. Pozornost zaujímá především použití aligátoří kůže, která se nastěhovala na volant, volič automatu či středovou loketní schránku. Nový je pak i samotný volant, architektura kabiny se nicméně již příliš nezměnila. Na rozdíl od exteriéru, kde nezůstal kámen na kameni a kde došlo na výměnu veškerých panelů.

Dartz dodává, že na příští rok má volné už jen tři „sloty”, v případě zájmu o excentrické SUV jakéhokoliv druhu byste si tedy měli pospíšit. Platí to i za předpokladu, že se rozhodnete nikoliv pro Black Stallion, ale i pro aktuálně vyvíjený Landaulet. Ten by dle všeho měl být založen na některém z modelů Land Roveru, nicméně vůči originálu dostane do vínku trojici náprav. Opulenci tak zjevně povýší na novou úroveň.


Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 1 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 01Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 2 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 02Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 3 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 03Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 4 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 04Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 5 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 05Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 6 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 06Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 7 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 07Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 8 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 08Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 9 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 09Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 10 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 10Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 11 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 11Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 12 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 12Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 13 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 13Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 14 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 14Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 15 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 15
Dartz Black Stallion už je v Praze...

Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 16 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 16Jedno z nejopulentnějších aut světa už jezdí po Praze, jeho interiér zvedá obočí - 17 - Dartz Prombron Black Stallion 2019 nova sada 17
...firma mimo to vyvíjí nový Landaulet

Zdroj: Dartz

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše