Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně

Inovovaný Compass se dva měsíce po premiéře na detroitském autosalonu ukáže rovněž před evropským publikem. Nejdůležitější změnu však neuvidíte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně

26.2.2013 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Inovovaný Compass se dva měsíce po premiéře na detroitském autosalonu ukáže rovněž před evropským publikem. Nejdůležitější změnu však neuvidíte.

Letos v Detroitu představila značka Jeep modernizovaný crossover Compass. Podobně jako u analogicky přepracovaného vrcholného modelu Grand Cherokee i tady hrála hlavní roli nová převodovka. Vůz dostal šestistupňový automat s hydrodynamickým měničem a označením 6F24, pocházející od společnosti PowerTech, stoprocentní dcery korejského koncernu Hyundai.

Tím samým se chlubí také evropská verze Jeepu Compass, připravená na svůj lokální debut na ženevském autosalonu, který startuje už příští týden. Oficiální tisková zpráva se dále zmiňuje o „aktualizovaném exteriéru“, asi však budeme potřebovat bližší nápovědu, protože vnějšek auta se nám nový (snad kromě jiných kol a možná tmavších světel) být nezdá.

Jakási aktualizace za účelem „zvýšení pohodlí“ proběhla rovněž v kabině, jde však pouze o nové materiály čalounění a pozměněné dekorativní panely, tedy nic co by stálo za více pozornosti. Naopak tu zaslouží nové boční airbagy integrované do opěradel předních sedadel nebo parkovací kamera systému nazvaného ParkView.

Specifikace pro konkrétní trhy zveřejní Jeep později, slibuje však, že bude součástí standardní výbavy všech vozů klimatizace, bezklíčový přístup do vozu, tempomat, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, stabilizace, asistent rozjezdu do kopce a dělená zadní sedadla v poměru 60:40.

Prodej inovovaného Jeepu Compass se rozjede ve druhé polovině letošního roku, přičemž zákazníci budou mít na výběr jednu ze tří výbav - Sport, Limited a nové, nazvané North. Motorizace automobilka neupřesnila, máme však za to, že zůstane u benzínového dvoulitru o výkonu 156 koní, výkonnějším čtyřválci 2,4 l se 170 koňmi a dvou dieselů 2,2 CRD s výkonem 136 a 163 koní. Podobné by to pak mělo být i s cenami.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně - 1 - Jeep Compass 2013 evropska verze 01Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně - 2 - Jeep Compass 2013 evropska verze 02Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně - 3 - Jeep Compass 2013 evropska verze 03Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně - 4 - Jeep Compass 2013 evropska verze 04Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně - 5 - Jeep Compass 2013 evropska verze 05Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně - 6 - Jeep Compass 2013 evropska verze 06Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně - 7 - Jeep Compass 2013 evropska verze 07Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně - 8 - Jeep Compass 2013 evropska verze 08Jeep Compass 2013: facelift i pro Evropu, také ten staví na neviditelné změně - 9 - Jeep Compass 2013 evropska verze 09
Detailní záběr na masku chladiče je patrně vodítkem, že se něco změnilo i tady - tipujeme to na jinou mřížku

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.