Jeep Renegade Hard Steel: čistá ocel místo laku a slušivý přívěs k tomu

Většina přívěsů vozí třeba cement, tento nabídne obří dotykovou obrazovku s Wi-Fi hotspotem a Facebookem. A karoserie se snad inspirovala DeLoreanem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeep Renegade Hard Steel: čistá ocel místo laku a slušivý přívěs k tomu

2.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Jeep Renegade Hard Steel: čistá ocel místo laku a slušivý přívěs k tomu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Většina přívěsů vozí třeba cement, tento nabídne obří dotykovou obrazovku s Wi-Fi hotspotem a Facebookem. A karoserie se snad inspirovala DeLoreanem.

Vloni v Ženevě se Jeep Renegade oficiálně odhalil a letošní ženevský autosalon ho uvidí znovu, ale trochu jinak - ve speciální edici Hard Steel Concept, snad inspirované nerezovým kupé DeLorean DMC-12 z 80. let. Neděste se, Jeep nedal svému zatím nejmenšímu autu dveře po vzoru racčích křídel, jak se o to snaží Tesla s Modelem X.

Karoserie tohoto stroje nemá lak - to, co vidíte na obrázcích, je čistá kartáčovaná ocel, stejně jako u DeLoreanu. Nakolik je nerezová, nevíme, ale není to zas tak podstatné - je to koncept a není příliš pravděpodobné, že by se dostal do sériové výroby, třebaže to není ani zcela nereálné. Nerezové by mohly být jen vnější panely a konstrukční části karoserie by mohly být vyhotovené konvenčními způsoby. Ale nezabíhejme příliš do spekulací.

S přívěsem, který je také na snímcích a dal by se označit za příslušenství pro zahradní party, se dá počítat ještě méně. Uvnitř nečekejte prostor na pytle s cementem či podobné věci, které se nejčastěji na přívěsech vozí u nás - je tam skutečně velká dotyková obrazovka, kterou je možno ovládat rozhraní nového systému Uconnect Live. Ten nabízí mimo jiné Wi-Fi hotspot, internetové rádio TuneIn, Facebook, Twitter, informace o dopravě nebo zpravodajství Reuters a na rozdíl od všeho ostatního na konceptu Hard Steel se od června tohoto roku do Jeepu Renegade dodávat bude, pochopitelně za příplatek.

Po technické stránce toho příliš nového není, Renegade Hard Steel je založen na verzi Trailhawk, tedy vrcholové offroadové specifikaci s nejlepším systémem pohonu všech kol Jeep Active Drive Low s redukcí a jeho kola jsou zavěšena McPhersonem vpředu a relativně vzácně vídanou nápravou Chapmanova typu vzadu. Světlá výška tohoto stroje byla o kousek zvětšena a také tu vidíme ochranný plech pod předním nárazníkem. Mopar dodal černou masku chladiče a také černé kryty zrcátek.

Fotografie interiéru na světě nejsou, podle Jeepu tu je ale kožené čalounění Poltrona Frau se světle šedým prošíváním a dekor palubní desky z kartáčované oceli, ladící s karoserií. Ženevský autosalon, který se pomalu rozbíhá, jistě přinese fotografií a snad i informací více.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Ženevy.


Jeep Renegade Hard Steel: čistá ocel místo laku a slušivý přívěs k tomu - 1 - jeep renegade hard steel 01Jeep Renegade Hard Steel: čistá ocel místo laku a slušivý přívěs k tomu - 2 - jeep renegade hard steel 02Jeep Renegade Hard Steel: čistá ocel místo laku a slušivý přívěs k tomu - 3 - jeep renegade hard steel 03Jeep Renegade Hard Steel: čistá ocel místo laku a slušivý přívěs k tomu - 4 - jeep renegade hard steel 04Jeep Renegade Hard Steel: čistá ocel místo laku a slušivý přívěs k tomu - 5 - jeep renegade hard steel 04aJeep Renegade Hard Steel: čistá ocel místo laku a slušivý přívěs k tomu - 6 - jeep renegade hard steel 05
Karoserie z kartáčované oceli není příliš reálná, ale taky se díváme na koncept Hard Steel, nikoliv produkční Renegade

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše