Klíčový nový Seat nafocen bez maskování ze všech stran ještě před premiérou

Dnešní den mají zřejmě v kalendáři výrazně označený všichni, kteří hoří pro značku Seat. Připadá na odhalení nového Leonu, na oficiální premiéru ale ani v tomto případě čekat nemusíme, to podstatné se provalilo předem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Klíčový nový Seat nafocen bez maskování ze všech stran ještě před premiérou

28.1.2020 | Petr Miler

Klíčový nový Seat nafocen bez maskování ze všech stran ještě před premiérou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dnešní den mají zřejmě v kalendáři výrazně označený všichni, kteří hoří pro značku Seat. Připadá na odhalení nového Leonu, na oficiální premiéru ale ani v tomto případě čekat nemusíme, to podstatné se provalilo předem.

I když doba stále více přeje SUV, nejprodávanějšími modely většiny mainstreamových automobilových značek v Evropě nadále zůstávají kompaktní nebo subkompaktní hatchbacky, kombíky a podobně „staromódní” alternativy. Výjimkou nejsou ani značky koncernu Volkswagen - u samotného VW vládne Golf, u Škody Octavia a u Seatu Leon.

První dva zmíněné modely už jsou venku ve svých nových generacích a jak v případě Golfu, tak v případě Octavie už známe jejich ceny. V případě minulých iteracích primárně odhalené typy Seat Leon a Audi A3 zatím na svou premiéru teprve čekají a ten španělský se ji dočká dnes večer.

Pokud ovšem nemáte rádi čekání, nový Leon vám můžeme ze všech stran - a do jisté míry i zevnitř - ukázat předem. Zjevně přímo v továrně Seatu někdo z dobrosrdečných zaměstnanců automobilky nafotil vůz na mobil a byť o cenu za nejlepší fotografie roku usilovat nemůže, snímky odhalují úplně vše.

Pokud jste v případě Leonu čekali nějaký peprný španělský design, asi budete zklamáni. Ke vzhledu vozu přistoupili autoři zjevně velmi podobně, jako v případě Golfu VIII - vyšli z dosavadních linií, některé trochu zjemnili, jiné přiostřili, zreplikovali nápady použité u modelů Tarraco a El Born a voilà, auto bylo hotové. Nepochybujeme o tom, že bude na výši aerodynamikou, technikou i elektronikou, ale že by někoho poslal do kolen pro svůj vzhled? O tom si pochybovat pro změnu dovolíme.

Do interiéru nás zatím ani drzý špión nepustil, ale z dřívějších záběrů prototypů je na místě předpokládat, že vnitřek vozu bude téměř kopírovat podobu interiéru konceptu Cupra Formentor. Právě tomu patří obrázek níže a pokud se nový Leon této architektury podrží, opět nepůjde o nic vizuálně dramatického.

Pokud nic převratného nepřinesl design, v případě techniky to teprve nečekejme. Motory 1,0 TSI, 1,5 TSI, možná 2,0 TSI a skoro jistě 2,0 TDI spárované s pohony 4x2 a 4x4 přes manuální převodovku nebo automat DSG jsou skoro sázkou na jistotu. Za platformu tu dál bude MQB a za další vychytávky jistě primárně opět řešení známé z Octavie IV a Golfu VIII.

Večerní premiéra tedy zvlášť po tomto asi úniku nemá moc čím překvapit, ale tak už to u koncernových derivátů bývá. Přesto nepodceňujme Španěly, třeba s něčím neočekávaným přece jen přijdou.


Klíčový nový Seat nafocen bez maskování ze všech stran ještě před premiérou - 1 - Seat Leon 2020 unik vse 01Klíčový nový Seat nafocen bez maskování ze všech stran ještě před premiérou - 2 - Seat Leon 2020 unik vse 01aKlíčový nový Seat nafocen bez maskování ze všech stran ještě před premiérou - 3 - Seat Leon 2020 unik vse 02Klíčový nový Seat nafocen bez maskování ze všech stran ještě před premiérou - 4 - Seat Leon 2020 unik vse 03
Některý či někteří z dobrosrdečných zaměstnanců Seatu odhalil nový Leon ještě před premiérou

Klíčový nový Seat nafocen bez maskování ze všech stran ještě před premiérou - 5 - Seat Leon 2020 unik vse 04
Interiér vozu je zatím tabu, ale ne až takové - dle předchozích špionážních záběrů bude vypadat jako v konceptu Cupra Formentor

Zdroje: cochespias@Instagram, seatblogil@Instagram

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.