Korejci odhalili nové levné SUV pro 7, jeho design už teď budí vášně

Ani korejským automobilkám nejsou lhostejní zákazníci, kteří si nemohou dovolit dát za auto půl milionu korun a přesto potřebují vůz pro velkou rodinu. Přichází tak s Alcazarem, nám ho ale neprodají.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Korejci odhalili nové levné SUV pro 7, jeho design už teď budí vášně

8.4.2021 | Petr Prokopec

Korejci odhalili nové levné SUV pro 7, jeho design už teď budí vášně

/

Foto: Hyundai

Ani korejským automobilkám nejsou lhostejní zákazníci, kteří si nemohou dovolit dát za auto půl milionu korun a přesto potřebují vůz pro velkou rodinu. Přichází tak s Alcazarem, nám ho ale neprodají.

Koncern VW evidentně není jedinou automobilkou, která si předsevzala, že nesmí uplynout ani měsíc, ve kterém by nepředstavila nějaké nové SUV. Stejným směrem míří i Hyundai Motor Company, která taktéž vidí velký potenciál v indickém trhu. Ostatně se jedná o druhou nejlidnatější zemi světa, přičemž místní jsou motorizovaní ještě méně než před léty Číňané. Pravdou pak sice zůstává, že do kapsy mají trochu hlouběji, ovšem to se pochopitelně časem může změnit. A pokud výrobci vše podchytí správně již na počátku, mohou do budoucna počítat jen a pouze s úspěchem.

Aktuálně si tak můžeme představit nové Hyundai Alcazar, které vychází z již existujícího modelu Creta. Oproti němu však došlo k prodloužení rozvoru o nemalých 150 milimetrů na 2 760 mm, čímž Korejci sledovali jediný účel - nacpat do interiéru tři řady sedadel namísto dvou. Po se jim povedlo prodloužením zadního převisu, čímž získali prostor pro plnohodnotnou třetí řadu sedadel. Zvláště když druhou řadu je možné posunovat. Zákazníci si pak mohou vybrat, zda zvolí sedmimístnou verzi či šestimístnou s dělicí středovou konzolí a opěrkou.

To zní zajímavě, po stránce vzhledu se ale vůz s příliš vřelým přijetím nesetkal. Zejména příď, další variace na složité kombinace světelných zdrojů u nových modelů značky budí v internetových debatách vášně jako příliš těžká a příliš neatraktivní. Ale krása je v očích každého z nás, takže posuďte sami.

V případě výbavy Hyundai míří spíše do vyšších pater trhu, tedy alespoň toho indického, neboť v závislosti na výbavovém stupni je možné počítat s digitálním přístrojovým štítem, 10,25palcovou obrazovkou multimédií, sadou kamer monitorujících okolí celého vozu, bezdrátovým dobíjením mobilních telefonů, automatickou klimatizací či panoramatickou střechou. Zároveň Korejci vylepšili odhlučnění, a to nikoliv jen v rámci veškerých sloupků, více ticha uvnitř totiž zaručuje i přepracovaná podlaha. A jelikož vůz ze 75,6 procent využívá vysokopevnostní ocel, disponuje rovněž vyšší torzní tuhostí.

Nemalou péči věnovala značka také exteriéru, jakkoliv dveře, kapota motoru a přední blatníky byly převzaty od menšího sourozence. S pomocí nové čelní masky a unikátní zádě Alcazar Cretu spíše jen připomíná, místo aby působil na první pohled jako její prodloužené provedení. Pod kapotou ale již novinky čekat nelze, máme tu totiž benzinový dvoulitr se 159 koňmi schopný sprintu na stovku pod 10 sekund nebo 1,5litrový turbodiesel naladěný na 115 koní. V obou případech je přitom možné sáhnout po šestistupňovém manuálu či automatu.

Do prodeje pak Alcazar zamíří během příštího měsíce. Zda se objeví i mimo indický trh, není jisté, o cenách ale dlouho přemítat nemusíme. Creta začíná v Indii na sumě v přepočtu 290 tisíc Kč a Alcazar nemá být o mnoho dražší. Sedmimístné SUV se slušnou technickou i komfortní výbavou za sumu okolo 300 tisíc Kč? Dali bychom si říci, lze nicméně předpokládat, že další zákazníky bude hledat maximálně tak v Rusku.


Korejci odhalili nové levné SUV pro 7, jeho design už teď budí vášně - 1 - Hyundai Alcazar 2021 prvni foto 01Korejci odhalili nové levné SUV pro 7, jeho design už teď budí vášně - 2 - Hyundai Alcazar 2021 prvni foto 02Korejci odhalili nové levné SUV pro 7, jeho design už teď budí vášně - 3 - Hyundai Alcazar 2021 prvni foto 04Korejci odhalili nové levné SUV pro 7, jeho design už teď budí vášně - 4 - Hyundai Alcazar 2021 prvni foto 05
Až sedmimístný Alcazar je dostupné SUV určené indickému trhu, na který dorazí již příští měsíc. K mání mimo jiné bude s atmosférickým dvoulitrem. Foto: Hyundai

Zdroj: Hyundai

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše