Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc

Novinka AvtoVAZu je k mání od necelých 200 tisíc Kč Za to nabízí zvýšený podvozek, 105 koní, manuál a výbavu, jež počítá s klimatizací či 16palcovými koly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc

29.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka AvtoVAZu je k mání od necelých 200 tisíc Kč Za to nabízí zvýšený podvozek, 105 koní, manuál a výbavu, jež počítá s klimatizací či 16palcovými koly.

O situaci na ruském trhu informujeme pravidelně. To má své důvody, neboť jde o nemalou oblast, která má značný vliv na veškeré dění v automobilovém průmyslu. Navíc jej máme prakticky za zády, pročež se nás některé tamní výkyvy dotýkají mnohem více než třeba takových Španělů. I když to je možná poněkud špatný příklad, neboť zrovna automobilka Seat své působení v zemi po několika pokusech zcela vzdala, zatímco taková Škoda se v Rusku prodává vesele dále.

Značkám sdruženým pod koncern VW Group se ovšem dnes věnovat nebudeme, místo toho stejně jako včera přeneseme svou pozornost na automobilku AvtoVAZ, konkrétně pak na model Lada Largus Cross. Ten oproti základnímu provedení překarosované předchozí generace Dacie Logan MCV dostal ochranné plasty ve spodní části karoserie a o 25 milimetrů velkorysejší světlou výšku. S ruskými cestami by se tak měl vypořádat bez sebemenšího zaváhání.

Původní informace o ceně přitom naznačovaly, že částka potřebná na koupi novinky bude startovat na 485 tisících rublech, což podle tehdejšího kurzu představovalo nějakých 235 000 Kč. V mezičase se ovšem propadla ruská měna, následkem čehož musel AvtoVAZ upravit částky vyžadované v showroomech. Pětimístný Largus Cross tak nově vychází na 553 000 RUB, sedmimístné provedení je i nadále o dvacet tisíc rublů dražší.

Zatímco tedy ruské publikum musí počítat s vyššími sumami, pro nás daný krok naopak představuje citelné zlevnění. Podle stávajícího kurzu vás totiž pětimístný model vyjde na necelých 200 tisíc korun, verze se dvěma nouzovými sedadly navíc je pak k mání za přibližně 208 000 Kč. Po stránce motorické přitom v obou případech můžete počítat s 1,6litrovým benzinovým čtyřválcem o výkonu 105 koní a manuální převodovkou.

Zatímco pohonné ústrojí možná někoho nenadchne, výbava Lux by již mohla. Standardem je totiž prakticky vše od 16palcových litých kol a střešních ližin přes klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla, audio systém s přehrávačem CD a MP3 až po úchyty Isofix, čelní airbagy pro řidiče a spolujezdce či ABS. Mimo to můžete počítat také s kůží obšitým volantem nebo specifickým látkovým čalouněním.

Výroba v ruském Togliatti pak nakonec odstartuje až 7. února, první exempláře tedy zamíří ke svým majitelům v závěru příštího měsíce. Je samozřejmě otázkou, kdy se Largus Cross dostane také na evropské trhy a nakolik přechod hranic ovlivní jeho cenu. Již nyní je ale jasné, že ta bude nižší, než se původně očekávalo.


Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 1 - Lada Largus Cross nove 01Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 2 - Lada Largus Cross nove 02Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 3 - Lada Largus Cross nove 03Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 4 - Lada Largus Cross nove 04Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 5 - Lada Largus Cross nove 05Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 6 - Lada Largus Cross nove 06Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 7 - Lada Largus Cross nove 07Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 8 - Lada Largus Cross nove 08Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 9 - Lada Largus Cross nove 09Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 10 - Lada Largus Cross nove 10Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 11 - Lada Largus Cross nove 11Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 12 - Lada Largus Cross nove 12Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 13 - Lada Largus Cross nove 13Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 14 - Lada Largus Cross nove 14Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 15 - Lada Largus Cross nove 15Lada Largus Cross je nakonec ještě levnější, klesající rubl poslal cenu pod 200 tisíc - 16 - Lada Largus Cross nove 16
Lada Largus Cross je nakonec díky pádu rublu levnější, ovšem nikoliv na domácím trhu

Zdroj: Avtostreda

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše