Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč

AvtoVaz kuje svá nová allroadová želízka, dokud jsou žhavá. Po podobně laděné Kalině uvádí do prodeje také Largus Cross. A ne, ani ten není drahý.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč

9.11.2014 | Petr Miler | 2 příspěvky

Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

AvtoVaz kuje svá nová allroadová želízka, dokud jsou žhavá. Po podobně laděné Kalině uvádí do prodeje také Largus Cross. A ne, ani ten není drahý.

Už v nedávné zprávě představující první hybrid značky Lada jsme zmiňovali, že ruský AvtoVaz je s ohledem na svou nelehkou aktuální situaci překvapivě aktivní. Jeho nový šéf Bo Andersson má ostatně s firmou velké plány a ty nelze naplnit bez rozšiřování portfolia nabízených modelů. Lada tak i nyní míří do sfér, kde jsme ji nebyli zvyklí vídat a jednou z nich je segment „zallroadovaných” silničních vozů ve stylu Škody Octavia Scout.

Nedávno tak automobilka uvedla do prodeje Kalinu Cross, která možná nevypadá jako poslední módní výstřelek, za požadovanou cenu ale nabízí slušné parametry. A „krosovou” Kalinu nyní v krátkém závěsu následuje další podobně laděný vůz, dříve též avizovaný Largus Cross alias pro náročnější terén stvořené ruské alter ego předchozí generace Dacie Logan MCV.

Máme-li připomenout její klíčové vlastnosti, pak jde v prvé řadě o pozměněný vzhled s viditelnými, rozumějte nelakovanými ochrannými plasty karoserie dokola kolem. Nezůstává ale jen u stylu, Largus Cross disponuje také o 25 mm vyšší světlou výškou a adekvátně překalibrovaným podvozkem. Pod kapotou bije motor 1,6 16V s výkonem až 105 koní, který je posílán na kola přední nápravy přes pětistupňovou manuální převodovku.

Takto upravený vůz se nyní dostává do prodeje ve čtyřech celkem romantických barvách - ledově stříbrné, čedičově šedé, kašmírové a platinové. Dodáván je pouze s vyšší výbavou Lux, která čítá mj. ABS, čelní airbagy, přední mlhovky, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, elektricky ovládaná okna, vyhřívané přední sedačky, klimatizaci, audiosystém s MP3, čtyřmi reproduktory a Bluetooth-konektivitou nebo 16palcovými koly z lehkých slitin.

To není úplně skromná specifikace, přesto vůz zůstává s cenou při zemi. V základním provedení pro pětici cestující přijde novinka na 485 tisíc rublů, tedy asi 235 tisíc Kč, sedmimístná verze je o 20 tisíc rublů dražší (cca 244 tisíc Kč). Jde tedy o nižší ceny než dříve avizované (byly o 12 tisíc rublů vyšší) a pokud byste měli zájem a možnost si tento vůz v Rusku pořídit, jeho sériová výroba začne už v listopadu. U dealerů by měl být k vyzkoušení už nyní...


Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 1 - Lada Largus Cross nove 01Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 2 - Lada Largus Cross nove 02Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 3 - Lada Largus Cross nove 03Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 4 - Lada Largus Cross nove 04Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 5 - Lada Largus Cross nove 05Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 6 - Lada Largus Cross nove 06Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 7 - Lada Largus Cross nove 07Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 8 - Lada Largus Cross nove 08Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 9 - Lada Largus Cross nove 09Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 10 - Lada Largus Cross nove 10Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 11 - Lada Largus Cross nove 11Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 12 - Lada Largus Cross nove 12Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 13 - Lada Largus Cross nove 13Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 14 - Lada Largus Cross nove 14Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 15 - Lada Largus Cross nove 15Lada Largus Cross: další ruský skaut je v prodeji, stačí vám 235 tisíc Kč - 16 - Lada Largus Cross nove 16
Lada Largus Cross asi nezíská jediný titul auto roku, nezajímavou nabídku ale nepředstavuje

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.