Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob

K většině předchozích studií Lady se po premiéře raději nikdo nehlásil. Pod nový koncept představený v Moskvě bychom se ale klidně podepsali.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob

29.8.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

K většině předchozích studií Lady se po premiéře raději nikdo nehlásil. Pod nový koncept představený v Moskvě bychom se ale klidně podepsali.

Současná nabídka Lady nevypadá příliš lákavě. Tedy pokud někdo nepodlehne nostalgii, a nepořídí si terénní Nivu, která i dnes vypadá stejně jako před třiceti lety, kdy měl premiéru televizní seriál Návštěvníci. V něm byl kompaktní off-road vozem z budoucnosti. Abychom však byli upřímní, daleko spíše tak vypadá koncept XRAY, který byl dnes představen na moskevském autosalonu.

Třídveřové SUV vzešlo z pera Stevea Mattina, který v minulosti působil u Mercedesu a pro Volvo nakreslil veleúspěšný crossover XC60. Osmačtyřicetiletý Brit totiž pro ruský AvtoVAZ, jehož součástí je i Lada, nově pracuje jako šéfdesignér. A konceptem XRAY naznačil, jakým směrem by se značka měla ubírat.

Na jakékoliv detaily je ovšem Lada skoupější než ruská vláda. Nevíme proto rozměry ani pohonné jednotky, což jen napovídá tomu, že koncept XRAY bude následovat tradic předchozích studií automobilky. I když pár rozdílů se jistě najde. Zatímco totiž o minulých konceptech po autosalonu raději nikdo nic nevěděl, k aktuální novince se bude každý hlásit.

Některé prvky venkovního designu by se měly dokonce objevit na sériovém automobilu. Nástupce Nivy to ovšem nebude. Jako první by totiž pod Mattinovou aktovkou měl být v roce 2015 uveden nový sedan a kombi Priora. A díky tomu, že do designerova portfolia patří i Mercedes SLR McLaren, měli bychom oba vozy již nyní začít brát vážně.


Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 1 - Lada XRAY Concept 01Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 2 - Lada XRAY Concept 02Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 3 - Lada XRAY Concept 03Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 4 - Lada XRAY Concept 04Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 5 - Lada XRAY Concept 05Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 6 - Lada XRAY Concept 06Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 7 - Lada XRAY Concept 07Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 8 - Lada XRAY Concept 08Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 9 - Lada XRAY Concept 09Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 10 - Lada XRAY Concept 10Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 11 - Lada XRAY Concept 11Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 12 - Lada XRAY Concept 12Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 13 - Lada XRAY Concept 13Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 14 - Lada XRAY Concept 14Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 15 - Lada XRAY Concept 15Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 16 - Lada XRAY Concept 16Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 17 - Lada XRAY Concept 17Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 18 - Lada XRAY Concept 18Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 19 - Lada XRAY Concept 19Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 20 - Lada XRAY Concept 20Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 21 - Lada XRAY Concept 21Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 22 - Lada XRAY Concept 22Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 23 - Lada XRAY Concept 23Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 24 - Lada XRAY Concept 24Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 25 - Lada XRAY Concept 25Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 26 - Lada XRAY Concept 26Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 27 - Lada XRAY Concept 27Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 28 - Lada XRAY Concept 28Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 29 - Lada XRAY Concept 29Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 30 - Lada XRAY Concept 30Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 31 - Lada XRAY Concept 31Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 32 - Lada XRAY Concept 32Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 33 - Lada XRAY Concept 33Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 34 - Lada XRAY Concept 34Lada XRAY: Range Rover Evoque na ruský způsob - 35 - Lada XRAY Concept 35
Steve Mattin se v minulosti podepsal pod Mercedes-Benz SLR McLaren i Volvo XC60. Po svém přestupu ke značce AvtoVAZ je jeho prvním dílem koncept XRAY, ruské pojetí britského Range Roveru Evoque

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.