Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho

Za normálních okolností je předmětem debat, zda se bohatý člověk pozná podle toho, že si může dovolit na okruh dojet se sporťákem nebo že si jej může dotolit převézt jiným vozem. Tady je to jasné, i přepravník je drahý jako čert.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho

5.4.2021 | Petr Miler

Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho

/

Foto: Kegger

Za normálních okolností je předmětem debat, zda se bohatý člověk pozná podle toho, že si může dovolit na okruh dojet se sporťákem nebo že si jej může dotolit převézt jiným vozem. Tady je to jasné, i přepravník je drahý jako čert.

Pokud se čas od času účastníte okruhových dnů, je to debata, kterou jste museli zažít. Je třeba ji brát s nadsázkou jako jednu z těch diskuzí, zda je lepší luk bez šípu a nebo šíp bez luku, nicméně obvykle začne tím, že někdo z normálních smrtelníků začne žasnout nad tím, že si někdo může dovolit své třeba Ferrari přivézt na okruh na podvalu za jiným autem. Na to ale jiný začne kontrovat tím, že kdyby na tom byl opravdu tak dobře, přijede na okruhu přímo s tím Ferrari a nebude šetřit pár set najetých kilometrů ve vleku třeba za utahaným dieselovým Touaregem...

Kde je pravda, posuďte sami, dnes vám ale ukážeme vůz, který tyto diskuze nepřipustí. Ač jde fakticky o dodávku, která by za normálních okolností působila vedle jakéhokoli superauta přesně tak jako onen starý Volkswagen, upravena je takovým způsobem, že se z ní samotné stalo superauto dostupné jen pro pár vyvolených za patřičně tučnou cenu.

Seznamte se s Mercedesem-Benz Sprinter Petronas Edition, který není dílem samotné automobilky, ale firmy Kegger. Ta se už po léta specializuje na úpravy dodávek a náklaďáků především německých značek a když Sprinteru slavil 25. narozeniny, nenapadlo ji nic lepšího než postavit 25 kusů speciální edice určené k přepravování superaut ve velkém stylu. A když říkáme velký styl, nepřeháníme ani v nejmenším.

Auto je skutečně upravené hlavně tak, aby při této činnosti vypadalo náležitě na úrovni. Už z označení je patrné, že je stylizováno do role jakési Formule 1 mezi dodávkami a to zdaleka ne jen barvou a polepy. Podívejte se na tvarování přídě boků a nakonec i na pojetí samotného prostoru pro nakládání vozu - tohle skutečně je F1 svého druhu. Kapitolou samou o sobě je pak pojetí interiéru, které svým luxusem připomíná spíše osobáky třícípé hvězdy než cokoli jiného.

Ani technika pak příliš nezaostává, když pod kapotou najdeme třílitrový šestiválcový diesel se 190 koňmi verze 319 CDI, který je možné upravit i na vyšší výkon. Bohužel tomu všemu odpovídá i cena, která začíná v přepočtu na bezmála 4 milionech Kč. Za to už se dá koupit třeba Audi R8 a ještě vám zbydou stovky tisíc na dojíždění na okruh, tohle skutečně není dodávka pro chudé-bohaté.


Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 1 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 01Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 2 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 02Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 3 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 03Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 4 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 04Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 5 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 05Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 6 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 06Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 7 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 07Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 8 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 08Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 9 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 09Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 10 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 10Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 11 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 11Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 12 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 12Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 13 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 13Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 14 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 14Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 15 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 15Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 16 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 16Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 17 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 17Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 18 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 18Limitovaný speciál pro převoz superaut je superauto samo o sobě, stojí podle toho - 19 - Kegger Mercedes-Benz Sprinter Petronas Edition 2021 19
Převážet superauto jiným autem se dá i bez pochybností o vaší úrovni, tahle dodávka je něco. Foto: Kegger

Zdroj: Kegger

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše