Mercedes CLA 45 AMG: ostré CLA se představí příští rok ve Frankfurtu

Čtyřdveřové kupé dle očekávání dostane pohon všech kol, sedmistupňový automat a možnost posunutí nejvyšší rychlosti až na 270 km/h.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes CLA 45 AMG: ostré CLA se představí příští rok ve Frankfurtu

22.11.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mercedes CLA 45 AMG: ostré CLA se představí příští rok ve Frankfurtu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čtyřdveřové kupé dle očekávání dostane pohon všech kol, sedmistupňový automat a možnost posunutí nejvyšší rychlosti až na 270 km/h.

Tak tu máme další potvrzený model AMG z osmi ohlášených novinek. Tím prvním je samozřejmě Mercedes-Benz A 45 AMG, který se nedávno takřka ukázal v produkční formě a jenž bude hlavním rivalem pro BMW M135i a Audi RS3. Na trh se dostane zhruba v polovině příštího roku, přičemž jen o šest měsíců později jej doplní čtyřdveřové kupé CLA založené na stejné platformě. Druhá novinka by podle britského Autocaru měla stát přibližně 38 000 GBP (cca 1 100 000 Kč), tedy podstatně méně než současný model C 63 AMG, který se pyšní takřka identickými dimenzemi, ale citelně vyspělejší technikou

Juniorské CLS, jak je CLA 45 AMG popisováno zaměstnanci Mercedesu, přitom bude prvním výkonným sedanem značky, který bude mít motor uložený napříč. Tím vznikne více prostoru v kabině a jistá pozitiva lze spatřovat i v odpovídajícím řešení deformačních zón - zkrátka vše, co s sebou přináší koncepce typu „vše vpředu”. V případě verze AMG ale budou poháněna nejen přední, ale i zadní kola, toto řešení se ostatně bude v modelech AMG objevovat stále častěji.

Zmiňovaným agregátem se dle očekávání stane přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec spřažený s dvouspojkovým sedmistupňovým automatem. Jeho 355 koní by přitom mělo zaručit akceleraci z klidu na stovku za 5 sekund, nejvyšší rychlost bude tradičně omezena na 250 km/h. Za příplatek ovšem půjde posunout omezovač na 270 km/h.

V kombinaci s drobnou rekuperací brzdné energie a systémem start/stop by normovaná spotřeba neměla překročit 7,0 l/100 km. S ohledem na potenciál vozu se ale dá se zásadně vyššími reálnými hodnotami. Zvláště, pokud 4,6 metru dlouhý model vykáže na váze větší než malé množství kilogramů.

Potvrzení zatím částečně spekulativních informací se ale hned tak nedočkáme. Ačkoli standardní verze se představí už v lednu v Detroitu, ostré CLA se ukáže až na sklonku příštího léta ve Frankfurtu. Už teď je ale jisté, že verze 45 AMG se bude stejně jako skromnější sourozenci vyrábět v nové továrně Mercedesu v maďarském Tecskemetu.


Mercedes CLA 45 AMG: ostré CLA se představí příští rok ve Frankfurtu - 1 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 01Mercedes CLA 45 AMG: ostré CLA se představí příští rok ve Frankfurtu - 2 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 02Mercedes CLA 45 AMG: ostré CLA se představí příští rok ve Frankfurtu - 3 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 03Mercedes CLA 45 AMG: ostré CLA se představí příští rok ve Frankfurtu - 4 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 04Mercedes CLA 45 AMG: ostré CLA se představí příští rok ve Frankfurtu - 5 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 05Mercedes CLA 45 AMG: ostré CLA se představí příští rok ve Frankfurtu - 6 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 06
Agresivně tvarované nárazníky a černá kola nedávno přistiženého CLA naznačují, že by mohlo jít hned o verzi AMG, s ohledem na čas přistižení je ale pravděpodobné, že půjde spíše o standardní provedení vystrojené paketem Sport. Skutečné AMG se ale od tohoto vozu vizuálně jistě příliš lišit nebude

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.