Mercedes letos pustí do světa nová SUV: GLE, GLS a zřejmě i GLC

Ofenziva crossoverů stuttgartské značky se má podle vedení odehrát už letos. Při té příležitosti očekávejme nástupce tříd M a GLK, GL i plug-in hybridy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes letos pustí do světa nová SUV: GLE, GLS a zřejmě i GLC

13.1.2015 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Mercedes letos pustí do světa nová SUV: GLE, GLS a zřejmě i GLC

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ofenziva crossoverů stuttgartské značky se má podle vedení odehrát už letos. Při té příležitosti očekávejme nástupce tříd M a GLK, GL i plug-in hybridy.

Automobilka s trojcípou hvězdou ve znaku si pro letošek chystá několik zbraní velkého kalibru, s nimiž hodlá dobývat trh prémiových SUV či crossoverů, chcete-li. Asi už nás proto ani nemohou překvapit jeho detroitské premiéry, mezi nimiž se zánovní kopie mnichovské X6 - tedy model GLE Coupe - objevil v nových provedeních 450 AMG Sports a 63 AMG. Samotný šéf koncernu Daimler AG Dieter Zetsche nás však prostřednictvím posledního prohlášení varuje, že to ani v nejmenším nebude ta jediná premiéra, na níž se letos máme těšit.

Rok 2015 má být totiž pro automobilku Mercedes doslova „rokem SUV“, kdy dojde na další důležité modely, které by měly oslovit další části nejširšího publika. Už na dubnovém autosalonu v New Yorku se totiž má veřejnosti odhalit nová verze modelu GLE bez přídomku kupé, která však nebude ničím jiným než faceliftovanou třídou M (označovanou také jako ML). Už podle názvu bude tento model využívat techniky výše zmíněného GLE Coupe, avšak v nabídce přivítá navíc novou plug-in hybridní variantu.

Později se ještě v letošním roce ukáže veřejnosti také modernizovaná třída GL coby největší crossover nabídky, jenž podle nové nomenklatury přebruslí na označení GLS. Tato novinka by se později v rámci životního cyklu mohla také dočkat podstatně luxusnějšího provedení nově vytvořené divize Mercedes-Maybach, která si vzala na paškál zatím jen vlajkovou třídu S. Že jeho cena bude také docela jinde než u klasických motorizací, o tom netřeba pochybovat, termín uvedení však zatím zůstává otazníkem.

Poslední chystanou novinkou mezi mercedesími SUV pro letošek bude nové GLC, tedy náhrada za současnou generaci GLK, které je soupeřem pro BMW X3. Pokud si můžeme na něco spolehlivě vsadit, kromě pětidveřového vydání a platformy MRA z poslední generace třídy C bude jistě k mání také verze Coupe s klesající linií střechy, která vyzve na souboj stejně koncipovanou X4 z Mnichova.

I pro poslední zmíněný model se přitom počítá s využití hybridní techniky, která se ukázala v útrobách Mercedes C 350 Plug-In Hybrid. Co do data uvedení se v tomto případě dá docela dobře počítat spíše závěrem roku. Pokud vás všechny tyto modely zajímají blíže, zatím k dispozici bohužel nejsou pořádné fotografie, a tak vám můžeme krom tří fotek nabídnout už jen odkaz na kompletní galerii na Worldcarfans.com, která ukazuje zamaskované testovací prototypy na jednom místě.


Mercedes letos pustí do světa nová SUV: GLE, GLS a zřejmě i GLC - 1 - Mercedes GLE 2015 spy 01Mercedes letos pustí do světa nová SUV: GLE, GLS a zřejmě i GLC - 2 - Mercedes GLE 2015 spy 02Mercedes letos pustí do světa nová SUV: GLE, GLS a zřejmě i GLC - 3 - Mercedes GLE 2015 spy 03
Mercedes připravuje modelovou ofenzivu již v letošním roce, půjde však primárně o facelifty a přejmenování stávajících modelů - případ GLE a GLS - podstatnější novinku tak spatřujeme pouze v menším GLC a plug-in hybridech

Zdroj: Autoblog

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.