Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC

Třícípá hvězda chce lépe zdůraznit hierarchii jednotlivých SUV. Jejich názvy proto přiblíží sedanům, kombíkům a kupátkům, a to již od příštího roku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC

27.8.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Třícípá hvězda chce lépe zdůraznit hierarchii jednotlivých SUV. Jejich názvy proto přiblíží sedanům, kombíkům a kupátkům, a to již od příštího roku.

Portfolia automobilek se v poslední době neskutečně rozrůstají, pročež automobilky musí sahat po nových názvech. Mimo to velmi často dochází ke změně nomenklatury, jak nám může potvrdit třeba Infiniti nebo BMW. Nově se pak k těmto značkám přidává do party Mercedes-Benz, který chystá zemětřesení v rámci svých SUV. Vše přitom odstartuje faceliftovaná třída M, jejíž příchod se čeká v příštím roce.

Podle německých médií by se novinka měla objevit pod názvem GLE, čímž má dávat najevo spřízněnost s třídou E. Tento krok přitom dává smysl, stejně jako ten následující, podle kterého by Mercedes-Benz GLK měl být přejmenován na třídu GLC. Tím bude pro změnu vyjádřeno pouto k třídě C, stejně jako kupříkladu crossover GLA naznačuje svůj vztah k třídě A.

Mimo tuto změnu pak můžeme očekávat také přejmenování kupátek, které budou spřízněny se zmiňovanými modely. ML či M Coupe se tedy stane Mercedesem GLE Coupe, o segment níže pak můžeme očekávat příchod GLC Coupe. Otázkou je pak možnost přejmenování modelu GL na GLS, čímž bychom se pro změnu dočkali souznění s třídou S.

Klasického Géčka, které ve výrobě zůstane minimálně do roku 2027, se ovšem změna nomenklatury netýká, a to hlavě kvůli jeho kultovnímu statutu a fanouškovské základně. Stejně tak se nečeká ani další změna názvů v nabídce třícípé hvězdy. Tedy zatím.


Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 1 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 01Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 2 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 02Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 3 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 03Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 4 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 04Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 5 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 05Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 6 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 06Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 7 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 07Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 8 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 08Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 9 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 09Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 10 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 10Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 11 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 11Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 12 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 12Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 13 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 13Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 14 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 14Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 15 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 15Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 16 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 16Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 17 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 17Mercedes opět přejmenuje své modely. Třídu M nahradí GLE, dorazí i GLC - 18 - Mercedes-Benz Coupe Concept SUV oficialni sada 18
Konkurence pro BMW X6 se původně měla jmenovat Mercedes-Benz MLC, posléze však byla přejmenována na ML Coupe. Nakonec však do prodeje dorazí jako GLE Coupe

Zdroj: Auto Motor und Sport

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.