Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech

Na autosalonu v Boloni Mercedes představil automobil oslavující roční spolupráci své sportovní divize AMG s motocyklovou značkou Ducati.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech

2.12.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na autosalonu v Boloni Mercedes představil automobil oslavující roční spolupráci své sportovní divize AMG s motocyklovou značkou Ducati.

Na rozdíl od BMW nemá koncern Daimler svou vlastní značku motorek. To ale neznamená, že si nemůže tak trochu přivlastnit nějakou jinou. Povedlo se mu to v listopadu 2010, kdy dceřiná společnost AMG parafovala dohodu o spolupráci s italským výrobcem Ducati. Připomínkou uzavření vzájemné kooperace má být Mercedes sladěný se strojem Streetfighter 848. Klíčová je žlutá barva s názvem „Streetfighter Yellow“.

Do tohoto odstínu byl oděn Mercedes SLK 55 AMG, který jsme si na našich stránkách docela podrobně rozebrali. Přesto bychom si mohli připomenout, že nový roadster zůstal na rozdíl od jiných modelů sportovního oddělení věrný atmosférickému motoru. V tomto případě jde o vidlicový osmiválec o objemu 5,4 litrů odolávající limitům spotřeby paliva systémem vypínání válců, který snížil průměrný normovaný apetit motoru na 8,4 litru na 100 km. Na vůz s výkonem 422 koní v 6 800 otáčkách a točivým momentem 540 newtonmetrů při 4 500 otáčkách jde o vskutku nevídaná čísla, i když víme, že norma měření je mimo realitu. SLK 55 se dokáže pomocí automatické převodovky 7G-Tronic s lamelovou spojkou dostat na stovku za 4,6 sekundy a v další akceleraci nad hranicí 250 km/h brání vozu elektronický omezovač rychlosti.

Kromě zářivého laku, který si mimochodem můžete objednat také samostatně přes individualizační program AMG Performance Studio, demonstruje speciální model svou jedinečnost vcelku střízlivě. Součástí exteriérových úprav jsou už jen černá kola AMG. Černá se žlutou se opakují rovněž v interiéru, i když ve zcela opačném poměru. Kabina je skoro kompletně čalouněná jemnou černou kůží nappa, kterou doplňují žluté švy. Najdete je na volantu, palubní desce, dveřích, sedadlech, a protože kůží byly potaženy také bezpečnostní oblouky, objevíte je i tam. Celek doplňuje karbon pokrývající celou středovou konzolu.

A čím že se to Mercedes nechal inspirovat? Motorky zde opravdu často nepředstavujeme protože k tomu především slouží náš patrnerský specializovaný server motoforum.cz, tak proč bychom nevyužili vzácnou příležitost. Ducati Streetfighter 848 je „naháč“ s motorem ze superbiku 848 Evo, ale s pozměněným časováním ventilů, které je podobné jako u motoru Testastretta 11°. Divoká hračka má výkon 132 koní, nejvyšší točivý moment 93,5 Nm, a aby si člověk nenabil po prvním ostřejším přidání plynu, je vybavena osmistupňovým nastavením kontroly trakce DTC.

Ale zpátky k poněkud bezpečnějšímu způsobu pohybu na silnici. Mercedes patrně neměl s vývojem tohoto modelu moc práce, navíc lak na karoserii i kola si můžete objednat i mimo toho, abyste přitom mysleli na spojení se světem motorek. Každopádně Mercedes zatím neuvádí, zdali bude AMG podobný automobil nabízet a tím pádem nemůžeme pro vážnější zájemce posloužit ani cenovkou.


Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 1 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 01Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 2 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 02Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 3 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 03Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 4 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 04Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 5 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 05Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 6 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 06Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 7 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 07Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 8 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 08Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 9 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 09Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 10 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 10Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 11 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 11Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 12 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 12Mercedes SLK 55 AMG Streetfighter Yellow: mašina na čtyřech kolech - 13 - Mercedes SLK 55 AMG Ducati Yellow 10_1
Mercedes SLK 55 AMG Ducati Streetfighter Yellow

Zdroje: Mercedes, Omniauto.it

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.