Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti

Světovou premiéru má za sebou další ženevská novinka. Manufaktura Morgan Motor odhalila nástupce AeroMaxu jménem Aero Coupe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti

4.2.2012 | Miro Mihálik | 4 příspěvky

Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Světovou premiéru má za sebou další ženevská novinka. Manufaktura Morgan Motor odhalila nástupce AeroMaxu jménem Aero Coupe.

Morgan AeroMax byl úžasnou, nicméně značně nedostupnou ukázkou rukodělné práce britských automobilových specialistů. Výrobce naplánoval velmi omezenou stokusovou sérii aut a pak produkci ukončil. Nyní má Morgan Motor Company hotového nástupce a představí jej už za dva měsíce v Ženevě.

Jmenuje se Aero Coupe a naneštěstí už nemá to nepraktické ale nádherně vypadající dvoudílné prosklené víko kufru. Místo toho se za sedadly objevuje kolmé zadní okno, které měla i targa Aero SuperSports. Firma uvádí, že vůz konstrukčně vychází ze závodního typu GT3 Aero, ať už je ale jeho původ jakýkoli, dělá stále ten dojem, který má správný Morgan dělat - ačkoli je dnes premiéra vozu otázkou budoucnosti, na pohled vypadá jako závan minulosti.

Karoserie je opět celohliníková a autoři u svého špičkového modelu bude i nadále spoléhat na pohonné jednotky BMW. Pod dlouhou kapotou se zabydlel atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 4,8 litru produkující 367 koní a 490 newtonmetrů. Agregát se bude standardně kombinovat se šestistupňovou manuální převodovkou, na přání automobilka dodá šestistupňový automat ZF.

Protože vůz váží jen 1 175 kg, bez ohledu na použitou rychlostní skříň má být schopen akcelerace na stovku za 4,5 sekundy a pojede až 273 km/h. Průměrná spotřeba s manuálem činí 12,1 l/100 km, s automatem je překvapivě o dost nižší - rovných 11 litrů na 100 km. Aero Coupe je dloujé 4 147 mm, široké 1 751 mm a vysoké jen 1 248 mm.

Bližší informace automobilka na svých stránkách zatím nezveřejnila, uvádí ale, že kabina má být velmi příjemným a luxusním místem k životu. Kožené čalounění dostane dvojité švy a na palubní desce nebudou chybět intarzie z leštěného jasanového dřeva, které budou kontrastovat s povrchem připomínajícím semiš.

Kolik liber za to bude firma požadovat, ještě nevíme. Konfigurátor Aero Coupe momentálně čeká na spuštění. Jakmile bude funkční, s cenou se určitě znovu ozveme.


Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti - 1 - morgan aero coupe 01Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti - 2 - morgan aero coupe 02Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti - 3 - morgan aero coupe 03Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti - 4 - morgan aero coupe 04Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti - 5 - morgan aero coupe 05Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti - 6 - morgan aero coupe 06Morgan Aero Coupe 2012: zpátky do budoucnosti - 7 - morgan aero coupe 07
Místo Morganu AeroMax se vrací Aero Coupe, pojetí zůstává totožné, podobně jako technika BMW

Miro Mihálik

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.