Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona

Nectil pravidlo jedné pravdy, a tak se zprotivil Tesle i lidem, kteří ji fanaticky podporují. Sám ale americkou automobilku nezavrhl a staví dál stroje, které zatím nedokončila ani ona sama.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona

27.8.2020 | Petr Prokopec

Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona

/

Foto: Rich Rebuilds@Twitter

Nectil pravidlo jedné pravdy, a tak se zprotivil Tesle i lidem, kteří ji fanaticky podporují. Sám ale americkou automobilku nezavrhl a staví dál stroje, které zatím nedokončila ani ona sama.

V listopadu loňského roku Tesla představila svůj dlouho očekávaný pick-up. Ten pod názvem Cybertruck doslova šokoval celý svět, neboť se nepodobal žádnému dosud existujícímu vozu. Místo toho odkazoval na sci-fi snímky jako Blade Runner, jichž je Elon Musk velkým fanouškem. Dlouhou řadu týdnů se tak nemluvilo o ničem jiném, pročež poněkud zapadla další novinka značky, a to elektrická čtyřkolka Cyberquad. Do oka ovšem padla YouTuberovi Richovi Benoitovi, který byl velkým fanouškem Tesly.

Benoit se opravám a úpravám kalifornských elektromobilů věnoval po léta, letos ale oznámil, že se vrací ke spalovacímu ústrojí, což pro teslí komunitu byl doslova červený hadr. Ti jej tak začali doslova terorizovat a jakési odplaty se dočkal i od samotné Tesly. Muskovi fanoušci jako by snad chtěli dát „zrádci” najevo, že Tesle se neukazují záda jen tak.

Na elektřinu však Benoit nezanevřel zcela, v rodině má dál několik elektrických aut a v mezičase začal pracovat i na realizaci oné čtyřkolky. To ovšem představovalo docela tvrdý oříšek, neboť existovalo jen velmi málo detailů a prakticky žádná technická informace. Benoit tak víceméně jen na základě pozorování odhadl, že stroj by mohl být založen na Yamaze Raptor. Jednu si proto koupil, stejně jako havarovaný elektrický motocykl Zero, který se měl stát dárcem baterie a hnacího ústrojí.

Akumulátorů nicméně nakonec bylo třeba více, ty první byly totiž zničené. Souběžně s Benoitem přitom na čtyřkolce pracoval i Steven Salowsky, který měl na starosti design. Tato dvojice pak během zkoumání veškerých možných obrázků zjistila, že Tesla s největší pravděpodobností použila tutéž jednotku jako oni. Tedy nikoliv svou vlastní. Bateriím z motocyklu přitom musel být uzpůsoben rám čtyřkolky, neboť ten původní byl příliš malý.

Po zhruba třech stovkách hodin práce a utracení 18 tisíc dolarů (cca 400 tisíc korun) je nicméně čtyřkolka hotová a plně funkční. Svým výkonem dokáže ohromit, neboť zrychlení z klidu na 60 mil (96,5 km/h) zvládne za 4,2 sekundy, a to na off-roadovém obutí. Když si Benoit půjčil silniční pneumatiky, srazil čas na 3,9 sekundy. Snad ještě větším extrémem je ale nejvyšší rychlost, která narostla na 165 km/h.

Mimo to Benoit zjistil, že čtyřkolka dokáže utáhnout i jeho mnohatunové Humwee, stejně jako baterie vydrží na celý den zábavy. Snad nejpodstatnější ovšem je, že Cyberquad, kterému říká Starscream, má mnohem dříve než kdokoliv z jeho odpůrců, kteří touží po oficiálním produktu. Benoit má navíc v plánu ještě instalaci silnějšího motoru, čímž asi komunitu teslistů nakrkne ještě více.


Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 1 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 01Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 2 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 02Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 3 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 03Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 4 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 04Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 5 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 05Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 6 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 06Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 7 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 07Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 8 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 08Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 9 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 09Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 10 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 10Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 11 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 11Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 12 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 12Muž zavržený Teslou i fanoušky postavil chystanou novinku značky dřív než ona - 13 - Rich Benoit a neoficialni Tesla Cyberquad 2020 prvni foto 13
Rich Benoit si postavil vlastní elektrickou čtyřkolku o léta dříve, než ji bude moci užívat komunita, která jej zavrhla. Foto: Rich Rebuilds@Twitter

Zdroj: Rich Rebuilds@YouTube, Rich Rebuilds@Twitter

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše