Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí

Upřímně řečeno působí lépe než první odhalená verze, zvláště pak na vypiplaných fotkách. Uvážíme-li však, že jeho základem se stal vůz z roku 2003, marně tápeme po ospravedlnění jeho stratosférické ceny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí

21.5.2022 | Petr Miler

Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí

/

Foto: Rolls-Royce

Upřímně řečeno působí lépe než první odhalená verze, zvláště pak na vypiplaných fotkách. Uvážíme-li však, že jeho základem se stal vůz z roku 2003, marně tápeme po ospravedlnění jeho stratosférické ceny.

Ceny některých nových aut dosáhly absurdních mezí a toto je jejich vrchol. Zatímco v případě historických skvostů už se bavíme o maximu v podobě 3,33 miliardy korun, tady se držíme přece jen níže. Ani tak nelze cenu v přepočtu 640 milionů Kč označit za nízkou v jakémkoli smyslu tohoto slova. A hlavně musíme dodat, že v případě tohoto auta nám přijde jen stěží ospravedlnitelná.

Vůz jménem Rolls-Royce Boat Tail se poprvé představil loni v květnu a už tehdy budil rozpaky. Auto je pro nás pořád technické dílo a pokud na něm něco má mít hodnotu, pak je to jeho technická výjimečnost. Takové Bugatti Chiron je nepochybně též šíleně drahý stroj, je to ale jedno z nejrychlejších aut světa, jehož vývoj a výroba spolyká spoustu peněz už proto. A nemusí jít jen o rychlost, extrémně drahé může být třeba auto mimořádně komfortní, luxusní, cokoli takového.

Nepochybujeme, že Boat Tail je komfortní a s tradičním 6,75litrovým dvanáctiválcovým biturbem jisté nebude ani pomalý, to ale platí o všech ostatních Rolls-Roycech též. A snadno budou stát šedesátinu ceny Boat Tailu i ve zvláštním provedení. Tohle auto má ve své podstatě jen zakázkovou karoserii, jakýsi bar na zádi připomínající část plachetnice, pár libůstek v interiéru a to je vše.

Nechceme toto dílo nijak srážet, Britové si na něm jistě dali záležet, je ale třeba mít na paměti, že jde ve své podstatě o předělaný Rolls-Royce Phantom předchozí generace, auto morálně z roku 2003. A jeho podstatu už ni nezmění - když si dáte diamanty za 100 milionů na digitálky z vietnamské tržnice, také budete mít hodinky za 100 milionů. Pořád to ale budou vietnamské digitálky.

K tomuto stroji se přes rozpaky vracíme proto, že si u jezera Como na tamní tradiční přehlídce elegance odbylo svůj veřejný debut jeho druhé provedení. Někteří při úvodním odhalení tvrdili, že jde o unikátní zakázkový vůz, ale tak to není. Boat Tail se podstaví celkem ve třech kusech a toto je ten druhý z nich. V hnědo-béžovém provedení nevypadá vůbec marně, nové fotografie jej navíc prezentují v patřičně noblesním prostředí. Jeho podstatu to ale prostě nemění a cenovka více jak 0,6 miliardy Kč nám k tomuto vozu prostě nesedí.

Podívejte se na něj ale sami a udělejte si názor dle svého gusta. Pokud by vás zajímaly jakékoli detaily o jeho vybavení i provedení oné zádě, nebudeme se na tomto místě opakovat, naše podrobné představení je vám stále k dispozici.


Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 1 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 01Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 2 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 02Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 3 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 03Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 4 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 04Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 5 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 05Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 6 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 06Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 7 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 07Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 8 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 08Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 9 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 09Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 10 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 10Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 11 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 11Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 12 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 12Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 13 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 13Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 14 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 14Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 15 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 15Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 16 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 16Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 17 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 17Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 18 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 18Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 19 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 19Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 20 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 20Nejdražší nové auto světa se ukázalo v druhém provedení, ani 0,6 miliardy na něj nestačí - 21 - Rolls-Royce Boat Tail druhy kus 2022 21
Nejdražší nové auto světa, Roll-Royce Boat Tail s cenovkou 26 milionů euro, tedy asi 640 milionů Kč, se ukázalo u Lago di Como ve svém druhém provedení. Působí přitažlivěji než první odhalené exemplář, jeho cenovka se nám ale nezdá odpovídající jeho faktické výjimečnosti. Foto: Rolls-Royce

Zdroj: Rolls-Royce

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.