Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik

Nejnovější provedení nejlevnějších Dacií už známe, teď se představila také s logem Renaultu. Stejná auta to ale nejsou, francouzská značka bude v Rusku dál prodávat dosavadní generace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik

25.11.2020 | Petr Miler

Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik

/

Foto: Renault

Nejnovější provedení nejlevnějších Dacií už známe, teď se představila také s logem Renaultu. Stejná auta to ale nejsou, francouzská značka bude v Rusku dál prodávat dosavadní generace.

Jednou z nejzajímavějších automobilových premiér posledních týdnů bylo odhalení nových nejlevnějších Dacií. Pokud autům fandíte, může vám to připadat nedůležité, ale podívejte se sami, co tyhle novinky nabízí. Logan i Sandero jsou teď úplně jinými vozy než dříve, jsou vizuálně mnohem atraktivnější i technicky vyspělejší. A přitom stojí prakticky pořád stejné peníze.

Evropa resp. Evropská unie má toto velké odhalení za sebou a leckdo mohl očekávat, že premiéry týchž vozů pro další trhy budou následovat. Pravda to ale je i není. Logan a Sandero 2021 se dnes odhalily s logem Renaultu pro Rusko, neboť na některých si říkají jen tak. A stejná auta to nejsou.

Jakkoli by si člověk značku Renault spojil s větší prestiží, než Dacii, Francouzi to mají trochu pomotané. Jako Renault nabízí často starší generace jinak stejně si říkající Dacií a toto je další případ. Zatímco Dacie Logan a Sandero 20201 pro Evropu jsou úplně novými vozy s řadou moderních vychytávek, Renaulty Logan a Sandero pro Rusko nikoli.

Odhalena tak byla jen modernizovaná provedení nám důvěrně známých vozů. Změnily se zvenčí i zevnitř, když karoserie nově může být lakována stříbrnou a přepracována byla maska chladiče s logem francouzské značky. Zvenčí se facelift dále pozná podle verze Stepway City (to vypadá jako protimluv hned v názvu...), která k obvyklým úpravám allroadové varianty Stepway přidává dekorační polepy a označení City na různých místech zvenčí.

Uvnitř je patrné obložení některých částí interiéru imitací karbonu, modernizovaná elektronika a nová sedadla se zelenými kontrastními švy. Nové je i veškeré čalounění a některé další vizuální detaily, v případě techniky naopak zůstává vše při starém. Jedinou volbou je atmosféricky plněný motor 1,6 s výkonem 113 koní, který pohání přední kola přes manuální převodovku nebo automat CVT.

Auta tak přes veškeré novinky paradoxně nabízí méně jako Renaulty než jako Dacie, které jsou úplně nové. Na druhou stranu, jejich cena je velmi lidová - Logan stojí od 675 a Sandero od 685 tisíc rublů. To znamená, že se oba vozy vejdou s cenou v přepočtu pod 200 tisíc Kč, třebaže Sandero jen těsně.


Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 1 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 01Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 2 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 02Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 3 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 03Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 4 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 04Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 5 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 05Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 6 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 06Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 7 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 07
Renault Logan 2021... Foto: Renault

Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 8 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 08Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 9 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 09Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 10 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 10Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 11 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 11Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 12 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 12Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 13 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 13Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 14 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 14
...Renault Sandero 2021... Foto: Renault

Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik - 15 - Renault Logan Sandero 2021 prvni 15
...a oba vozy spolu pro ruský trh. Jsou inovované, ale ne nové, jako jejich evropsko-unijní sourozenci. Foto: Renault

Zdroj: Renault

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše