Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou

Když je nějaké auto na trhu úspěšné do značné míry proto, že stojí málo, je odhalení cen jeho nové generace možná ještě důležitější než odhalení samotného auta. To je i případ Dacií.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou

5.11.2020 | Petr Miler

Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou

/

Foto: Dacia

Když je nějaké auto na trhu úspěšné do značné míry proto, že stojí málo, je odhalení cen jeho nové generace možná ještě důležitější než odhalení samotného auta. To je i případ Dacií.

Dacia na přelomu září a října odhalila nové generace svých nejlevnějších modelů a přes veškerá předchozí avíza překvapila. Nové Sandero a Logan udělaly obrovský krok vpřed a nejde tu jen o vzhled či pojetí kabiny. Stojí na zcela nových platformách s relativně moderní technikou i elektronikou a jako takové lákaly už od premiéry. Otázkou ale bylo, kolik po takové proměně budou stát.

Některý z obou vozů totiž v závislosti na tom kterém trhu obvykle platil za vůbec nejlevnější na evropském trhu a vzhledem k tomu, že prodeje Dusteru letos padají volným pádem, si Dacia nemohla dovolit další přešlap. Hlavně Sandero se do poslední chvíle prodávalo velmi dobře a po odhalení prvních ceníků jeho nástupce si troufneme říci, že nástupce na tom hůře nebude - o svou největší výhodu v podobě nízkých cen nepřišel.

Neznáme zatím ty české, zveřejněny ale byly ceny německé, francouzské či rumunské. Vzhledem k pozici České republiky v různých smyslech těchto slov se podíváme hlavně na ceny v Německu a Rumunsku, které nám dají zřejmě nejlepší představu o tom, co lze čekat u nás.

V Německu nové Sandero startuje na 8 490 Eur, tedy asi 229 tisících Kč za základní provedení Access s nejslabším tříválcem o výkonu 67 koní. Je to více než dosud (7 790 Eur, asi 209 tisíc Kč), ale právě skoro stejná cena jako za základní provedení dosavadního Sandera v ČR (211 400 Kč) nás vede k předpokladu, že novinka bude o nějakých 10 procent a 20 tisíc Kč dražší i u nás. Za asi o 100 % lépe působící auto to nezní špatně.

V Rumunsku je situace prakticky stejná. Sandero dosud přišlo na 7 870 Eur (211 tisíc Kč), Rumuni navíc ve velkém kupují i Logan (dosud 7 630 Eur, 205 tisíc Kč). Také tam pak došlo k obdobnému zdražení, kdy Sandero stojí kupodivu i o něco více než v Německu (8 600 Eur, 231 tisíc Kč), Logan pak přijde na 8 400 Eur (225 tisíc Kč), vždy opět za výbavu Access a základní motor jako dosud.

Nebudeme vám dále motat hlavu čísly, Dacia evidentně volí přibližně stejné ceny bez ohledu na trh, kde ji to lokální daňový systém dovolí, a tak cca 10procentní zdražení čekejme i u nás. Pokud byste nechtěli základ, ale vrchol, tak ten v případě Sandera a verze Stepway v provedení Confort TCe CVT přijde v Rumunsku na 15 290 euro, asi 410 tisíc Kč. Dnešní vrcholné Sandero v ČR stojí 357 900 Kč, i tady lze tedy čekat podobné relace.

Zajímavé? Podle nás ano, ale posuďte sami. Kupci Dacií jsou velmi cenově senzitivní a i 10 % rozdílu může některé odradit, popravdě řečeno bychom si na to ale nevsadili, žádnou srovnatelnou nabídka na trhu nevidíme.


Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 1 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 01Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 2 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 02Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 3 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 03Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 4 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 05Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 5 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 07Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 6 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 10Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 7 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 11Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 8 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 12Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 9 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 48Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 10 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 49Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 11 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 32Nové nejlevnější Dacie mají své první ceny, o svou největší výhodu nepřijdou - 12 - Dacia Logan Sandero 2021 nova oficialni 34
Nová Dacia Sandero zná své ceny, jsou přibližně o 10 procent vyšší než u dosavadních provedení napříč nabídkou. Pro o chloupek levnější Logan platí to samé. Foto: Dacia

Zdroj: Dacia

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše