Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa

Podle nás to není ani žádný krasavec, to ale necháme na posouzení každého z vás. Auto honosící se titulem vůbec nejdražšího SUV na světě by ale mělo být kvalitní. A to rozhodně není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa

19.4.2019 | Mirek Mazal

Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa

/

Podle nás to není ani žádný krasavec, to ale necháme na posouzení každého z vás. Auto honosící se titulem vůbec nejdražšího SUV na světě by ale mělo být kvalitní. A to rozhodně není.

Dnešním dnem se pro širokou veřejnost otevírají brány newyorského autosalonu. Výstaviště Jacob Javits Convention Center je připraveno přiblížit veřejnosti stovky aut a mezi nimi i nejdražší SUV na světě. Obrněný stroj zhotovený na míru čínským boháčům ale zároveň kandiduje na titul největší ohyzdnosti celé show.

Černé pojízdné stvoření nazvané Karlmann King Ground Stealth Fighter stojí 2,2 milionu dolarů, což je troufalých padesát milionů korun. Především čínská klientela by měla dostat přemíru luxusu a bezpečí, vyvolení si mohou vybrat příplatky téměř za další dva miliony dolarů, proto se ta nejvyšší prodejní cena může vyšplhat až na závratných 86 milionů českých korun.

Auto bylo navrženo jako neprůstřelné SUV odrážející napadení prakticky vším od ručních zbraní přes útočné pušky až po granáty. Černý přízrak je obalen pancířem, proto jeho hmotnost dosahuje šesti tun. S takovým závažím se pere 6,8litrový desetiválec Triton naladěný na 360 koní a 620 Nm točivého momentu. Maximální rychlost dosahuje 140 km/h. V nabídce je také verze bez balistické ochrany, ale její specifikace nebyla zveřejněna, proto zůstaneme u zabezpečené příšery. Celkové rozměry stroje dosahují 5 990 milimetrů na délku, 2 480 milimetrů na šířku, 2 480 milimetrů na výšku. Rozvor kol se zastavil na hranici 3 691 milimetrů.

Podivnému vzhledu ještě přidává světlá výška 300 milimetrů a zvláštně zkosené tvarované nárazníky s nájezdovými úhly 30 stupňů vpředu i vzadu. Podle výpovědi výrobce by Karlmann King měl mít palivovou nádrž na 151,5 litrů pohonných hmot schopných obstát při teplotách od -40 do +90 stupňů Celsia.

Technikou si ale rozmlsané čínské miliardáře firma IAT Design, která za stvořením stroje stojí, jistě nezíská, proto k černému exteriéru přidali nekompromisní interiér a zlaté doplňky. Uvnitř kýčovitého automobilu je prakticky vše. Pěti-, šesti- nebo dokonce sedmimístná verze v ceně minimálně padesáti milionů nabízí čajový set, lednici pro dvě lahve šampaňského, čtyři sklenice na stopce, dále nesmí chybět výsuvné televize, PlayStation 4 nebo dokonce karaoke. Kompletní sortiment elektronických vymožeností cestující mohou ovládat příslušnými tlačítky, ale rovněž díky aplikacím přímo z chytrého telefonu.

Zní to zajímavě, dokud ovšem nezačnete zkoumat detaily. Výrobce nebyl schopen ani pořádně přeleštit logo vozu, do světel zatéká a některé kovové části už teď korodují. Kabina má být vybavená z těch nejlepších materiálů - zlatu sekunduje krokodýlí kůže a různé druhy ušlechtilého dřeva, nad hlavami pak září strop protkaný optickými vlákny ve stylu Rolls-Royce. Možná je to všechno pravda, i tak některé části vnitřku působí lacině.

Karlmann King Ground Stealth Fighter je jednoznačně nejtragičtější exponátem letošního New Yorku, což k jednomu z těch nejdražších příliš nesedí. Nedali bychom za něj ani 100 tisíc, výrobce přesto věří, že najde 10 zákazníků, kteří se za desítky milionů budou chtít dostat do kůže moderní reinkarnace vládce jednoho z menších státečků někdejšího germánského impéria.


Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 1 - Karlmann King Ground Stealth Fighter 2018 zive 01Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 2 - Karlmann King Ground Stealth Fighter 2018 zive 02Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 3 - Karlmann King Ground Stealth Fighter 2018 zive 03Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 4 - Karlmann King Ground Stealth Fighter 2018 zive 04Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 5 - Karlmann King Ground Stealth Fighter 2018 zive 05Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 6 - Karlmann King Ground Stealth Fighter 2018 zive 06Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 7 - Karlmann King Ground Stealth Fighter 2018 zive 07Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 8 - Karlmann King Ground Stealth Fighter 2018 zive 08
Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 9 - Karlmann King Ground Stealth Fighter zive dalsi 01Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 10 - Karlmann King Ground Stealth Fighter zive dalsi 02Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 11 - Karlmann King Ground Stealth Fighter zive dalsi 03Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 12 - Karlmann King Ground Stealth Fighter zive dalsi 04Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 13 - Karlmann King Ground Stealth Fighter zive dalsi 05Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 14 - Karlmann King Ground Stealth Fighter zive dalsi 06Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 15 - Karlmann King Ground Stealth Fighter zive dalsi 08Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 16 - Karlmann King Ground Stealth Fighter zive dalsi 09Nejtragičtějším exponátem autosalonu v New Yorku je nejdražší SUV světa - 17 - Karlmann King Ground Stealth Fighter zive dalsi 07
Nejdražší SUV na světě si říká Karlmann King Ground Stealth Fighter a v základu přijde na padesát milionů korun. Krásné určitě není a kvalitou si cenu také neobhájí

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše