Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává

Na první pohled působí dojmem, že si někdo jen s autem jen příliš dlouho hrál ve Photoshopu, vůz je ale skutečný a není jediný takový. Z obřího kombi dělá rovnou něco jako minibus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává

20.9.2020 | Mirek Mazal

Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává

/

Foto: Dop Shop

Na první pohled působí dojmem, že si někdo jen s autem jen příliš dlouho hrál ve Photoshopu, vůz je ale skutečný a není jediný takový. Z obřího kombi dělá rovnou něco jako minibus.

Dacia Logan MCV platí s 573 litry zavazadlového prostoru v základním uspořádání za bezpečně největší levný kombík současnosti a vavříny podobného charakteru sbírá i odvozený typ Dokker. Takto oba vozy známe my, v Rusku by na vás asi koukali s otevřenými ústy, kdybyste jejich jména vyslovili.

Daleko na východ hranic České i Slovenské republiky vzniká tento vůz s docela jinou identitou. Továrna v ruském Toljatti jej v jinak nezměněné podobě vyrábí pod označením Largus a nepřekvapivě platí za nejpraktičtější model ruské Lady. Zájemci mohou vybírat mezi pěti- a sedmimístnou verzí, některým ale bylo i tohle všechno málo.

Právě v Rusku začal někdo pro tento model nabízet jakýsi dodatečný úložný prostor. Když jsme jej viděli prve, mysleli jsme si, že to je nějaký žert a pokud ne, nikdo si takovou věc nepořídí. Ale ouha, ona se začala skutečné prodávat a dokonce si ji někteří prokazatelně koupili, jak dokazují fotky z ruských webů zaměřených na automobilové kutily.

Doplňková výbava v podobě závěsného kufru si říká Shuttle Box. Nabízená nástavba kopíruje tvary sériové zádi, ale poskytuje rozšířený zavazadelník s dvoukřídlým otevíráním do stran. Doplněk je odpojitelný, sériové zadní dveře zůstávají na svém místě. Box ze sklolaminátu váží 40 kilogramů a uveze až 100 kilo dalšího nákladu v prostoru o objemu 0,8 krychlového metru.

Ve srovnání s používaným střešním boxem může Shuttle Box ušetřit palivo aerodynamickým stíněním za automobilem. Prodloužená stavba nezvyšuje těžiště už tak méně stabilního kombíku. Vizuálně je to skutečně podivné, ale funkčně zajímavé rozšíření, které lze mít za 55 500 rublů (16 500 Kč) v nelakované podobě, dalších 13 tisíc rublů (1 200 Kč) je třeba si připravit na lakování vybranou barvou karoserie dle vzorníku Lady. Montáž bude v obou případech na vás.


Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 1 - Lada Largus pridavny kufr foto 01Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 2 - Lada Largus pridavny kufr foto 02Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 3 - Lada Largus pridavny kufr foto 03Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 4 - Lada Largus pridavny kufr foto 04Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 5 - Lada Largus pridavny kufr foto 05Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 6 - Lada Largus pridavny kufr foto 06Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 7 - Lada Largus pridavny kufr foto 07
Nezávislá firma nabízí svérázné rozšíření úložného prostoru pro Ladu Largus, říká mu Shuttle Box. Foto: [https://dop-shop.com/navesnoy-bagazhnik-shuttle-box-na-lada-largus/ Dop Shop]

Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 8 - Dacia Logan MCV Dokker Lada Largus pridavny kufr dalsi 01Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 9 - Dacia Logan MCV Dokker Lada Largus pridavny kufr dalsi 02Největší levný kombík může mít ještě větší kufr, opravdu se vyrábí i prodává - 10 - Dacia Logan MCV Dokker Lada Largus pridavny kufr dalsi 03
Jakkoli působí bizarně, nejenže se skutečně vyrábí, ale někdo jej i kupuje. Zce můžeme vidět záběry z montáže nelakovaného kusu. Foto: Alexander A.@Drive2.ru

Zdroj: [https://dop-shop.com/navesnoy-bagazhnik-shuttle-box-na-lada-largus/ Dop Shop]

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše