Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou

Může to znít jako nesmysl, tato novinka se ale Sport dokonce jmenuje a není to proto, že byste v ní mohli hrát ping-pong. Její hlavní předností je štíhlá a lehká, prostě vysportovaná stavba.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou

19.3.2021 | Petr Prokopec

Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou

/

Foto: Knaus

Může to znít jako nesmysl, tato novinka se ale Sport dokonce jmenuje a není to proto, že byste v ní mohli hrát ping-pong. Její hlavní předností je štíhlá a lehká, prostě vysportovaná stavba.

Zájem o obytné vozy i nadále roste a je prakticky jisté, že ještě minimálně nějaký pátek tomu nebude jinak. Pochopitelně za tím stojí pandemie koronaviru, která z cestování za pomoci obvyklých prostředků učinila nedostupnou věc. Pokud se tedy chcete podívat, jak vypadá moře v zimě, a hodláte u něj zůstat klidně i do léta, pak to bez domu na kolech zkrátka a dobře nepůjde.

My tentokrát znovu vyrazíme na návštěvu k německé firmě Knaus, která se letos již několika novinkami blýskla. Nejprve totiž vyrukovala se střešním stanem, vzápětí pak i redefinovala pojetí luxusního mobilního hotelu. Za tím stojí její model I 900, který si ovšem bude moci dovolit ještě méně lidí než onu exotickou dovolenou. Motorhome postavený na bázi Fiatu Ducato totiž startuje na 3,4 milionech korun, za což vám již může říkat pane i slušný byt ve větším městě. Dodatková výbava navíc zmíněnou částku ještě zvyšuje.

Pokud se ovšem rozhodnete pro inovované provedení obytného přívěsu zvaný Sport, nemusíte svůj bankovní účet zcela vyplenit. Na základní varianty vám bude stačit méně než půl milionu korun, což již není závratná suma. Je však třeba počítat s tím, že redefinici luxusu v takové chvíli rozhodně nedostanete. Kupříkladu model 400 QD je vybaven jen třemi postelemi, z nichž jednu navíc tvoří lavice u skládacího jídelního stolu. Kuchyňka je pak miniaturní, zatímco v koupelně najdete záchod kombinovaný se sprchou.

Možností ale máte opravdu nepřeberné množství, Knaus totiž nabízí hned patnáct různých variant, u kterých se neliší jen počet postelí, ale i délka obytného přívěsu oscilující mezi 599 a 861 centimetry. Vrcholné provedení 650 UDF přitom v té chvíli již ubytuje hned šest nocležníků, stejně jako má od sebe oddělenou toaletu a sprchový kout. Kromě jídelního koutu zde najdeme i obývák, zatímco v rámci kuchyně je možné sáhnout i po větší 177litrové ledničce.

Je samozřejmě třeba počítat s tím, že větší a lépe vybavený přívěs vás bude stát o poznání více než půl milionu korun. Krom ceny je na Sportu 2021 zajímavá i hmotnost, která se pohybuje mezi 1 100 na 1 800 kg. Tento model tak lze připřáhnout třeba i za Tesly, jež toho jinak moc neutáhnou resp. tahat nemohou.

Pomoci navíc může fakt, že Knaus u přívěsů Sport použil štíhlou stavu s oblým, aerodynamicky příhodný designem, který pomáhá i těsnosti pláště. Kostra přívěsu je vyrobena z hliníku, vnější plášť tvoří sklolaminátové panely o tloušťce 31 milimetrů v případě střechy a stěn, zatímco podlaha je 38milimetrová. Již to samo o sobě umožňuje celoroční pobyt, Knaus ke všemu za příplatek nabízí i zimní paket.


Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 1 - Knaus Sport 2021 prvni sada 01Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 2 - Knaus Sport 2021 prvni sada 02Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 3 - Knaus Sport 2021 prvni sada 03Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 4 - Knaus Sport 2021 prvni sada 04Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 5 - Knaus Sport 2021 prvni sada 05Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 6 - Knaus Sport 2021 prvni sada 06Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 7 - Knaus Sport 2021 prvni sada 07Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 8 - Knaus Sport 2021 prvni sada 08Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 9 - Knaus Sport 2021 prvni sada 09Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 10 - Knaus Sport 2021 prvni sada 10Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 11 - Knaus Sport 2021 prvni sada 11Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 12 - Knaus Sport 2021 prvni sada 12Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 13 - Knaus Sport 2021 prvni sada 13Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 14 - Knaus Sport 2021 prvni sada 14Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 15 - Knaus Sport 2021 prvni sada 15Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 16 - Knaus Sport 2021 prvni sada 16Němci odhalili levný sportovní karavan. Jde jej připojit i za auta, za která jiné nemohou - 17 - Knaus Sport 2021 prvni sada 17
Knaus Sport je relativně levnou cestou k mobilnímu domovu, který lze odtáhnout kde čím. Akceptovat však musíte stísněnější prostor, větší konfigurace pak už nejsou tak dostupné. Foto: Knaus

Zdroj: Knaus

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše