Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny

Obytných aut je na trhu spousta, mají-li ale být alespoň trochu dostupná, obslouží maximálně čtyři lidi. I pokud je vás v rodině pět, šest nebo dokonce sedm, lze sáhnout po novince Knausu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny

4.1.2021 | Petr Prokopec

Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny

/

Foto: KNAUS

Obytných aut je na trhu spousta, mají-li ale být alespoň trochu dostupná, obslouží maximálně čtyři lidi. I pokud je vás v rodině pět, šest nebo dokonce sedm, lze sáhnout po novince Knausu.

Obytné vozy a přívěsy přitahují v poslední době stále více lidí. Po důvodech není třeba dlouze pátrat - pokud v této době chcete vyrazit na delší výlet nebo dovolenou s jistotou, že se druhý den nebudete muset vrátit domů kvůli zavřeným hotelům či jiným omezením, je to v podstatě jediná alternativa.

Za poslední měsíce jsme vám tak ukázali spoustu tipů, pokud ale nemělo jít o monstra za desítky milionů, měly obvykle jednoho společného jmenovatele, a to schopnost obsloužit maximálně čtyřčlenné rodiny. Německá firma Knaus tak pod tlakem zájmu o praktičtější stroje nabízí vychytávku, která pořád dostupné obytné vozy rozšiřují o ležení pro až sedm osob. To se daří hlavně díky nové střešní nástavbě, kterou můžete osadit modifikovaný VW Crafter či Fiat Ducato a která z běžných střešních stanů nabízených přímo automobilkami dělá druhou ligu.

I v případě německé firmy jde o střešní nástavbu, přičemž Knaus při výrobě vůbec poprvé použil technologii LFI spojující dlouhá skelná vlákna s polyuretanem. Výsledkem tak je o poznání lehčí panel než z klasického sklolaminátu, který je navíc mnohem odolnější. Celá střecha tak mohla být vyrobena z jediného dílu, který doplňují látkové bočnice. Ty jsou několikavrstvé, načež si můžete dokonce vybrat, zda se kompletně uzavřete před světem, či zachováte výhled do okolí.

Do „patra“ se přitom cestující dostanou po žebříku a k dispozici nemají pouze rozměrnou dvoupostel, nýbrž také klimatizaci či třeba bezdrátové dobíjení mobilních telefonů. Dále nechybí odkládací přihrádky, samozřejmostí je i LEDkové osvětlení. Tím jsme sice s výčtem u konce, ovšem pouze u oné nadzemní ložnice. Sestoupit můžeme ještě do přízemí, kde se může nacházet další pětice postelí, z nichž ke složení jedné dochází za pomoci otočného křesla řidiče.

Vyjma ložnice může firma Knaus nahradit rovněž obývací pokoj, koupelnu i kuchyňku. V obytných vozech proto nechybí kupříkladu 90litrová nádrž na odpadní vodu, stejně jako 102litrová na tu čerstvou. Počítat lze rovněž s 90litrovou lednicí, stejně jako s plynovým dvouvařičem. Suma sumárum tak s obytným vozem dokáže strávit i pár dní mimo civilizaci, a to vše na šesti metrech délky, dvou metrech šířky a dva a půl metrech výšky.


Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 1 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 01Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 2 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 02Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 3 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 03Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 4 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 04Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 5 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 05Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 6 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 06Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 7 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 07Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 8 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 08Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 9 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 09Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 10 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 10Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 11 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 11Němci ukázali vychytávku, která z malých obytných aut dělá hotel na kolech pro velké rodiny - 12 - KNAUS CUV pop-up roof 2021 prvni sada 12
Německá firma Knaus nově nabízí pro své obytné vozy i možnost střešní nástavby, jenž supluje další ložnici pro dvě osoby. Foto: Knaus

Zdroj: Knaus

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše