Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nissan dokončuje svůj vlastní Golf, včetně úsporného dieselu a verze Nismo
18.10.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Japonský návrat na pole hatchbacků se chce zaměřit hlavně na fleetové zákazníky. Proto počítá i se spotřebou okolo 3,2 l/100 km a nízkou cenou.
Je tomu už více než sedm let, kdy se japonská automobilka rozhodla ukončit prodej hatchbacku Almera na evropských trzích a prázdné místo nahradit crossoverem Qashqai. V té době si každý ťukal prstem na čelo, Nissan však nakonec stvořil nový segment a s ním i naprostou prodejní bombu. Jak se ovšem nyní ukazuje, ne všichni přišli novince na chuť. Podle Guillauma Cartiera, viceprezidenta pro prodeje a marketing, totiž existuje spousta zákazníků, kteří by si crossover nikdy nekoupili, a proto značka musí znovu přijít i s mnohem tradičnějším modelem.
Daný hatchback zamíří do segmentu nižší střední třídy, kde se hodlá postavit zejména Volkswagenu Golf. A to nikoliv pouze ve standardním provedení, pokryto má být vše „od verze BlueMotion až po GTI“. Očekávat tak můžeme jak úsporný dieselový model, který se v rámci spotřeby bude pohybovat okolo 3,2 l/100 km, tak i zástupce divize Nismo. Ta by přitom měla být vůbec prvním mainstreamovým zástupcem sportovního oddělení, neboť GT-R a Juke okupují okrajové segmenty trhu.
Zajímavé je tempo, s jakým chce Nissan uvést nový model na trh. Cartier totiž hovoří o příštím roce. Po stránce cenové by přitom japonský hatchback měl být mnohem levnější než konkurenční Golf, což má jeden důvod - po stránce prodejů se automobilka chce zaměřit hlavně na fleetové zákazníky. Právě ti jsou prý nejkonzervativnější a po crossoverech sahají jen v krajních případech.
Není to ovšem jediná novinka, kterou značka v následujících 12 měsících představí. Již v listopadu by totiž na autosalonu v Tokiu měl debutovat Nissan GT-R Nismo, který na stánku značky doprovodí pár konceptů téže sportovní divize. Jeden by měl být značně radikální, zatímco druhý dostane retro-design. A právě ten se má dočkat i sériové výroby.
Mimo to se zkraje roku 2014 očekává příchod zcela nového crossoveru Qashqai, který následně v showroomech doplní X-Trail. Skromnou nabídku tedy Nissan mít rozhodně nebude. Jsme přitom zvědavi hlavně na název nového hatchbacku - s ničím evropsky znějícím ale moc nepočítáme.





Nový hatchback Nissan se má postavit Volkswagenu Golf. Pokrýt má i takové verze jako BlueMotion nebo GTI
Zdroj: Auto Express
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 2 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Velká cena Thajska 2026 je v ohrožení kvůli negativnímu cestovnímu varování včera 11:18
- Danilo Petrucci: Jeho namáhavá cesta k tomu, aby se stal továrním jezdcem BMW v WSBK včera 11:00
- Radio Paddock informuje: Zvažuje VR46 Racing od roku 2027 přechod k Aprilii? 12.12.2025
- Test Honda GB350S: retro jednoválec 12.12.2025
- Předprodej vstupenek na MotoGP startuje zítra 10.12.2025
Nejnovější články
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
před hodinou
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 2 hodinami
Bylo dosaženo bodu zlomu? Zájem o spalovací auta znovu roste na celém světě, zájem o elektromobily mohutně uvadá
včera
Bývalý zlatý poklad z garáže sultána Bruneje zlomil aukční rekord, jeho cena už se počítá v miliardách
včera
Legenda žije dál. Škoda letos dokázala v Česku prodat hned 2 nové kusy modelu Yeti, i když ho už 8 let nevyrábí
včera
Živá témata na fóru
- IT poradna 12.14. 05:13 - rutak11
- Lampárna (stěžovatelna) 12.13. 22:40 - abgx1
- BMW Divize 12.13. 21:24 - Kavis
- whitelist & blacklist 12.13. 13:09 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
- Onboard videa 12.12. 22:07 - řidičBOB
- VZKAZY 12.12. 20:10 - M.Z.
- Politický koutek 12.10. 18:54 - Stepan
