Nová Škoda Octavia nakreslená podle uniklého záběru vzhledem zatím neláká

Dlouholetý český bestseller je u nás jistě neočekávanější automobilovou novinkou nadcházejících měsíců. Vsadí na citelně odlišný vzhled, v případě zádi ale zatím způsobuje rozpaky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Octavia nakreslená podle uniklého záběru vzhledem zatím neláká

9.2.2019 | Petr Prokopec

Nová Škoda Octavia nakreslená podle uniklého záběru vzhledem zatím neláká

/

Dlouholetý český bestseller je u nás jistě neočekávanější automobilovou novinkou nadcházejících měsíců. Vsadí na citelně odlišný vzhled, v případě zádi ale zatím způsobuje rozpaky.

Škoda bude mít letos opravdu napilno, již za pár týdnů nám odhalí evropský Kamiq. Krátce na to se nejspíše objeví stylovější provedení tohoto SUV, prozatím zaměřené na čínský trh. Tím ale aktivity značky rozhodně nekončí, očekávat můžeme rovněž faceliftovaný Superb i elektrické Citigo. Je tu však jedna novinka, v jejímž stínu blednou všechny tyto zmíněné vozy, Octavia čtvrté generace.

Mladoboleslavský bestseller dorazí v létě jako liftback i kombík, načež si střihne zářijový debut ve Frankfurtu. V prodeji je však můžeme očekávat nejdříve na sklonku roku. Zákazníci tedy mají dostatek času na to, aby skousli posun do vyšších sfér, který značka plánuje. Octavia musí dát dostatek prostoru pro život novému hatchbacku Scala. Ten přitom bude na českém trhu startovat na 370 tisících korun.

Stejně jako se Octavia vůči „skále“ vymezí, tak se jí zároveň nechá také inspirovat. Převezme řadu prvků, jež se na starém kontinentu vůbec poprvé objevily v souvislosti s novým hatchbackem. Řeč je o volně stojícím displeji multimediálního systému a nápisu Škoda, který nahradí logo automobilky na víku zavazadelníku. Nás ovšem nyní více zajímá, co se bude dít okolo emblému.

Podoba zadních partií vozu totiž unikla na veřejnost dost svérázným způsobem - Octavia IV se objevila se objevila v palubních systémech některých jiných modelů Škody. A nic jiného než Octavia to být nemůže, vůz má alespoň náznak zadního „kufru” a na facelift Superbu by to byla moc velká změna.

Neřešme nyní, zda k úniku došlo omylem nebo záměrem, ze záběrů nicméně je patrné, že značka i v případě Octavie u koncových lamp ustoupí od tradičního „Céčkového“ designu a místo něj přivede do hry „eLka“. Tedy alespoň na první pohled, na ten druhý tvar písmene C zachován bude. Formovat jej ale nemají pouze hlavní světlomety, pomohou jim i mlhovky.

Právě na základě těchto obrázků byla stvořena nová ilustrace, která tuto koncepci odhaluje naplno. Je to poměrně velká změna oproti řešením zádí dosavadních generací Octavie a na první pohled moc vábně nepůsobí. Na ty další už to může být lepší, své pocity ale budete nejlépe znát sami.

Na odhalení celého vozu naštěstí již dlouho čekat nebudeme, pak bude definitivně jasné, jak moc přitažlivé dílo automobilka stvořila. V tuto chvíli tedy už jen dodejme, že přes letní premiéru má nová Octavie dorazit do prodeje až začátkem roku 2020, na posouzení její vizuální atraktivity tedy budeme mít v mezičase dost prostoru.


Nová Škoda Octavia nakreslená podle uniklého záběru vzhledem zatím neláká - 1 - Skoda Octavia 2020 ilustrace zad unik dalsi 00
Nová neoficiální ilustrace chystané Škody Octavia...

Nová Škoda Octavia nakreslená podle uniklého záběru vzhledem zatím neláká - 2 - Skoda Octavia 2020 ilustrace zad unik dalsi 02
...stvořená na základě uniklého záběru z palubního systému...

Nová Škoda Octavia nakreslená podle uniklého záběru vzhledem zatím neláká - 3 - Skoda Octavia IV 2020 ilustrace dalsi nove 01Nová Škoda Octavia nakreslená podle uniklého záběru vzhledem zatím neláká - 4 - Skoda Octavia IV 2020 ilustrace dalsi nove 02
Nová Škoda Octavia nakreslená podle uniklého záběru vzhledem zatím neláká - 5 - Skoda Octavia IV 2020 ilustrace dalsi nove 03Nová Škoda Octavia nakreslená podle uniklého záběru vzhledem zatím neláká - 6 - Skoda Octavia IV 2020 ilustrace dalsi nove 04
...potvrzuje, že vůz se vzadu dočká poměrně razantní změny ztvárnění koncových světel

Zdroj: IndianAutosBlog

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše