Nová verze Kie Ceed byla nafocena bez maskování, bude tou nejtišší v nabídce

Ani Kia nechce být netečná k moderním trendům, a tak svůj klíčový model nižší střední třídy nabídne v nové verzi XCeed. Bude nejen jiná a pochopitelně vyšší, ale také maximálně komfortní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová verze Kie Ceed byla nafocena bez maskování, bude tou nejtišší v nabídce

27.5.2019 | Petr Prokopec

Nová verze Kie Ceed byla nafocena bez maskování, bude tou nejtišší v nabídce

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ani Kia nechce být netečná k moderním trendům, a tak svůj klíčový model nižší střední třídy nabídne v nové verzi XCeed. Bude nejen jiná a pochopitelně vyšší, ale také maximálně komfortní.

Nová generace Kie Ceed má do neúspěchu opravdu daleko. Po prodejní stránce má za sebou nejlepší start do nového roku nejlepší za posledních deset let a zatím se nezdá, že by do budoucna mělo být o trochu jinak. Zvláště když rodina složená z hatchbacku, kombíku a stylové varianty Proceed dostane dalšího příbuzného. Ten se představí pod názvem XCeed, ze kterého je jasně patrné, že směrem na rychlostní ovály tato novinka rozhodně nemíří. Místo hladkého asfaltu vám totiž chce dělat společníka i v lehčím terénu.

Na konkrétní informace je momentálně ještě příliš brzy, koneckonců oficiálně nám Korejci představili pouze ve tmě utopenou ilustraci. Díky pohotovému fotografovi, který vůz „cvaknul” bez špetky maskování při pořizování oficiálních fotek, si ovšem novinku můžeme přiblížit o trochu více. Jasně patrné přitom je, že tak jako v mnoha případech u konkurence došlo i tentokrát na instalaci specifických nárazníků, jenž zdobí stříbrně lakovaný ochranný kryt podvozku. Nechybí pak ani černé lemy ve spodní části karoserie.

Mnohem podstatnější je ovšem nárůst světlé výšky na 180 milimetrů, čímž je regulérní model překonán o 40 a Proceed dokonce o 45 mm. Nicméně zatím se zdá, že s pohonem všech kol nebude možné počítat, ten si nejspíše Kia ponechá pouze pro plnohodnotná SUV. V případě pohonných jednotek ale bude možné počítat jak se základním litrovým tříválcem, tak i s vrcholnou pohonnou jednotkou 1,6 T-GDi, která bude k mání s šestistupňovou manuální převodovkou.

Zajímavé je, že XCeed je vůbec prvním členem rodiny, jehož závěsy kol se dočkají závaží aktivně eliminujících část vibrací. Vedle toho bylo zapracováno také na lepším odhlučnění, a tak se v kombinaci s měkčími pružinami a tlumiči máme v případě XCeedu dočkat nejpohodlnějšího a nejtiššího jízdního projevu.

Tím jsme se dostali na konec informačního pramene, pročež jen dodáme, že živý debut novinky proběhne na podzim ve Frankfurtu. Nicméně jelikož záběry byly pořízeny během oficiálního fotografování, virtuální premiéru můžeme očekávat možná už v řádu týdnů. Do prodeje se pak Kia XCeed nejspíše dostane až na sklonku roku, letošní registrace tedy nejspíše příliš neovlivní.


Nová verze Kie Ceed byla nafocena bez maskování, bude tou nejtišší v nabídce - 1 - Kia XCeed 2019 prvni spy foto 01Nová verze Kie Ceed byla nafocena bez maskování, bude tou nejtišší v nabídce - 2 - Kia XCeed 2019 prvni spy foto 02Nová verze Kie Ceed byla nafocena bez maskování, bude tou nejtišší v nabídce - 3 - Kia XCeed 2019 prvni spy foto 03Nová verze Kie Ceed byla nafocena bez maskování, bude tou nejtišší v nabídce - 4 - Kia XCeed 2019 prvni spy foto 04
Nová Kia XCeed byla nachytáná při pořizování oficiálních fotek...

Nová verze Kie Ceed byla nafocena bez maskování, bude tou nejtišší v nabídce - 5 - Kia XCeed 2019 prvni spy foto 05
...značka přitom dosud dala k dispozici pouze ilustraci

Zdroj: Autoweek

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše