Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte

Je to šance i pro Čechy, jak se relativně jednoduše dostat k novému ruskému off-roadu splňujícím veškeré nezbytnosti pro registraci do provozu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte

31.8.2020 | Petr Prokopec

Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte

/

Foto: Das Leben in Deutschland@YouTube

Je to šance i pro Čechy, jak se relativně jednoduše dostat k novému ruskému off-roadu splňujícím veškeré nezbytnosti pro registraci do provozu.

V letošním roce Lada ukončila oficiální vývoz modelu Niva na západ od svých hranic. Důvod není překvapivý, za vším lze hledat přísnější evropské regulace. Ruské pohonné jednotky sice plní nejnovější emisní normu EU 6d-TEMP, nicméně jejich spotřeba přepočtená na emise CO2 dalece přesahuje současný limit 95 gramů na kilometr. Značce by tak přítomnost na evropských trzích buď prodražila, nebo by musela zdražit svá auta nad únosnou mez. Obojí tak bylo zavrženo a zvítězil odchod, i Niva zde ale přesto zůstává k mání jako nová.

Vůz se totiž nejen u nás stal kultem, po kterém řada lidí touží z ryze praktických důvodů. Ruský off-road můžete protáhnout kdykoliv a kdekoliv, aniž byste si museli dělat výčitky ohledně poškrábaného laku nebo zablácené karoserie. Vůz je tedy mimo svou domovinu k mání díky individuálnímu dovozu, na který se pokuty za nadlimitní emise nevztahují, i tak jsou ale ceny vyšší, jak dokládá nové video mapující nabídku jednoho německého prodejce.

V základu totiž vychází třídveřová Niva na 13 397 Eur (cca 352 tisíc Kč), tedy na sumu vyšší o takřka sto tisíc korun oproti základní Dacii Duster. Rumunské SUV přitom disponuje vyšším výkonem (100 koní versus 83 koní), na druhou stranu je nicméně nutné oželet pohon všech kol. Pokud po něm ovšem budete toužit, musíte svůj rozpočet navýšit na 439 900 Kč. Disponovat přitom v té chvíli budete pěticí dveří, zatímco Niva je třídvířkem.

S vyšší výbavou pak ceny pochopitelně dále rostou. Pokud zvolíte třídveřovou verzi Urban, musíte již do kapsy sáhnout pro 14 994 Eur (394 tisíc Kč). A jakmile v takovém případě zvolíte ještě pár doplňků jako třeba čelní ochranný rám, vyroste již daná suma na 15 827 Eur (416 tisíc Kč).

Stále se nicméně nejedná o definitivní konec, pětidveřová Lada Niva Urban totiž vychází na 16 541 Eur (434 tisíc Kč) a takové třídveřové provedení Bronto dokonce 19 754 Eur (519 tisíc Kč). V té chvíli již ruský off-road překonává veškeré dostupné verze Dacie Duster, dokonce i čtyřkolku osazenou 1,3litrovým přeplňovaným čtyřválcem naladěným na 150 koní. Byť jen v Česku, v Německu je taková verze o chlup dražší.

Nivě to asi na atraktivitě moc neubere, je ale třena dodat, že cestou z Ruska došlo na výrazné zdražení. Ve své domovině je Lada Niva k mání od 572 900 rublů (asi 169 tisíc Kč). Jde navíc o faceliftované provedení, zatímco vozy nabízené v Německu byly vyrobené v závěru loňského roku. Do vínku tedy ještě nedostaly inovovanou palubní desku.


Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte - 1 - Lada Niva 2020 nemecke ceny srpen 01Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte - 2 - Lada Niva 2020 nemecke ceny srpen 02Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte - 3 - Lada Niva 2020 nemecke ceny srpen 03Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte - 4 - Lada Niva 2020 nemecke ceny srpen 04Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte - 5 - Lada Niva 2020 nemecke ceny srpen 05Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte - 6 - Lada Niva 2020 nemecke ceny srpen 06Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte - 7 - Lada Niva 2020 nemecke ceny srpen 07Lady lze přes konec oficiálního dovozu dál koupit nové v EU, na ruské ceny ale zapomeňte - 8 - Lada Niva 2020 nemecke ceny srpen 08
Lada Niva je v Německu dále k mání, oproti domovině však za více než dvojnásobné ceny. Foto: Das Leben in Deutschland@YouTube

Zdroj: Das Leben in Deutschland@YouTube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše