Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně

Další kapitola příběhu „SUV Škody” jde trochu jinou cestou než dosavadní modely značky. Chce být dostupné a přitom oslovit plnohodnotnými LED, dvoubarevnou kůží či digitálním kokpitem, bohužel ale jen v Indii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně

24.1.2020 | Petr Prokopec

Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Další kapitola příběhu „SUV Škody” jde trochu jinou cestou než dosavadní modely značky. Chce být dostupné a přitom oslovit plnohodnotnými LED, dvoubarevnou kůží či digitálním kokpitem, bohužel ale jen v Indii.

Již za dva týdny se Škoda pochlubí novým předprodukčním konceptem. Ten je stěžejní nejen pro značku, ale rovnou pro celý koncern VW Group, neboť jde o předzvěst nové rodiny nízkonákladových aut. Zaměřit se mají na indický trh, ve kterém se má skrývat nemalý potenciál. To sice loňské registrace zrovna nepotvrdily, nicméně za pár let již situace může být jiná. Kromě toho jsou Indové stejně jako zbytek světa lační hlavně po SUV všeho druhu, novinka Škody a na ni navázaný příbuzný s logem Volkswagenu tak míří rovnou do centra zákaznických tužeb.

Na produkční vůz si budeme muset počkat do konce roku, předprodukční koncept ale jistě odhalí vše důležité. Ten se ukáže pod názvem Vision IN na autosalonu Auto Expo, jenž se koná od 5. do 20. února v Novém Dillí. Již od prvních náznaků se přitom zdá, že dostaneme variaci na evropskou Škodu Kamiq, která ovšem bude vyvedena ve vizuálně robustnějším stylu. Očekávat pak můžeme i řadu designových výstřelků, jenž budou cestou do výroby zjemněny. Půjde ale spíše o detaily než o celé plochy.

V případě čelních partií ale na výrazný odklon nedojde, jakkoliv je otázkou technologie LED u čelních světel a velké množství chromu na masce chladiče. Škodě přeci jen jde hlavně o nízkou cenu a už jen první zmíněné jde proti tomuto záměru. Samotné tvary včetně vystouplé kapoty ale zřejmě zůstanou zachovány. A s tím samým můžeme nejspíše počítat v případě zadních lamp, které se nově ukázaly jen v náznaku. Protože jsou ale světla pro Škodu novým stěžejním prvkem, spodní lišta jistě nezůstane jen konceptu.

Přesunout se můžeme do kabiny, která evidentně počítá s virtuálním kokpitem. Začíná přitom být jisté, že ten dorazí i v sérii, a to rovnou i u základních modelů, neboť výroba jednoho provedení vyjde Škodu levněji než možnost volby mezi digitální a analogovou technikou. Na kožené čalounění ale lze rovnou zapomenout, především v dvoubarevné konfiguraci. Stejně tak nejspíše zmizí i ozdobný motiv, který se zdá být poctou českému sklářství a křišťálu a jenž nejspíše zdobí palubní desku.

Prvky jako monitoring jízdních pruhů, adaptivní tempomat či hlasové ovládání, jimiž je koncept vybaven, by se ale do produkce dostat mohly. Přeci jen Indové jsou novým technologiím nakloněni a jsou ochotni za ně dokonce platit. Otázkou ale samozřejmě je, na jaké úrovni výbavy je Škoda nabídne. Jak jsme ovšem zmínili, produkční verze dorazí až v závěru roku. Na zveřejnění oficiálního ceníku tedy bude třeba ještě nějakou dobu vyčkat.

Aktuálně tak už jen dodáme, že koncept stojí na nové unikátní platformě MQB A0-IN, kterou Škoda vyvinula a jíž kromě SUV dostane také sedan. Oba modely přitom ponesou jak logo značky z Mladé Boleslavi, tak Volkswagenu. Prozatím se s nimi přitom počítá pouze v Indii, ovšem tamní registrace by nemusely být dostatečné na ospravedlnění nemalých nákladů, a to přesto, že se o ně budou starat čtyři vozy. Expanze je tak nejspíše jistá.


Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 1 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 01Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 2 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 02Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 3 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 03Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 4 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 04Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 5 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 05Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 6 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 06Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 7 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 07Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 8 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 08Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 9 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 09Nové levné SUV Škody na prvních skutečných záběrech, působí překvapivě luxusně - 10 - Skoda Vision IN 2020 teaser videoscreen 10
Koncept Škoda Vision IN se začíná odhalovat, překvapivě působí hodně luxusním dojmem, i když se má cenově držet při zemi

Zdroj: Škoda Auto

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.