Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony

Není to ani obytný vůz, ale jen přívěs, které přece jen bývají skromnější. Ne tak tento, jeho tvůrci se v něm rozhodli zužitkovat své 55leté zkušenosti a postavili noblesní a přesto relativně dostupný karavan až pro 8 lidí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony

11.2.2021 | Petr Prokopec

Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony

/

Foto: Winnebago

Není to ani obytný vůz, ale jen přívěs, které přece jen bývají skromnější. Ne tak tento, jeho tvůrci se v něm rozhodli zužitkovat své 55leté zkušenosti a postavili noblesní a přesto relativně dostupný karavan až pro 8 lidí.

Obytné vozy a přívěsy jsou v poslední době v kurzu a asi není třeba říkat, proč. Za obrovským vzestupem zájmu o ně stojí pochopitelně koronavirová pandemie, která převrátila půlku světa vzhůru nohama. Zatímco v době před jejím příchodem jste své cestovatelské choutky realizovali jednoduše tak, že jste zabodli prst do mapy a následně si koupili letenku a zarezervovali hotel, dnes je situace diametrálně odlišná. Letecký průmysl sice nezbankrotoval, nicméně dostat se na palubu vyžaduje překonat nemalé potíže, a to nikoliv jen finančního rázu. Navíc v té chvíli ústupky a kompromisy jen začínají, hotely standardním způsobem fungují málokde.

S obytnými auty je to všechno jednodušší, jakkoliv i v jejich případě existují jistá omezení. V závislosti na aktuální situaci může být komplikované třeba vydat napříč se různými zeměmi. Truchlit však nemusíte, neboť dáme pomalu ruku do ohně na to, že jistě ještě neznáte veškeré krásy naší vlasti. Za nimi můžete vyrazit který s novým obytným přívěsem Voyage Travel Trailer, za který je zodpovědná severoamerická společnost Winnebago. Ta má v oboru již 55leté zkušenosti a právě ty prý při vývoji své poslední novinky zužitkovala.

Obytný přívěs je sympatický již svou cenou, která startuje na 53 165 dolarech (cca 1,1 milionu Kč). Není to v absolutní rovině málo, ale dejte si to dohromady se vším, co zmíníme dále, byť některé prvky cenu navýší. Na výběr je ostatně z řady konfigurací interiéru. K mání jsou verze jak se čtyřmi, tak se šesti či dokonce s osmi postelemi. Největší provedení má tak na délku takřka 12 metrů a díky výsuvným bokům může uvnitř nabídnout 2,4metrovou šířku. Strop se pak nachází 2,53 metru nad podlahou, hlavou do něj tedy nebudou narážet ani basketbalisté.

Při daných rozměrech, jež snesou srovnání s menším bytem, pak vlastně není překvapivé, že obytný přívěs vypadá uvnitř spíše jako nadstandardní byt či menší dům. Navíc velmi honosně zařízený, zejména pokud přijde řeč na kuchyň. Znovu je k mání řada variant, z nichž některé nabídnou pracovní ostrůvek uprostřed. Plynový sporák je pak samozřejmostí, stejně jako lednička, nerez dřez nebo prostorné skříňky a šuplíky.

O ložnici částečně již řeč byla, toto téma tak můžeme doplnit informacemi o postelích. Vybrat si můžete menší či větší dvoupostel, která navíc v případě osmimístného provedení okupuje záď i předek přívěsu. O další nocležníky se pak starají palandy či rozkládací gauče. Také u nich je možná volba, neboť k mání je jak dvoumístný s nezávislými křesly a kupříkladu i s držáky na nápoje, tak jednoduchý třímístný bez doplňků.

Nezapomenulo se ani na koupelnu, přičemž i v tomto případě je pochopitelně na výběr velké množství variací. Na vrcholu ovšem stojí klasický sprchový kout, jaký nejspíše nemáte ani v onom bytě, stejně jako porcelánový záchod. Pokud pak k tomu všemu přihodíme třeba ještě venkovní kuchyňku, plejádu televizí či rozměrné úložné prostory pod postelemi či v poduškách oněch gaučů, je to skutečně lákává nabídka.


Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 1 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 01Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 2 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 02Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 3 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 03Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 4 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 04Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 5 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 05Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 6 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 06Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 7 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 07Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 8 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 08Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 9 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 09Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 10 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 10Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 11 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 11Nový karavan je prostorný i vybavený jako skutečný byt, přitom nestojí miliony - 12 - Winnebago Voyage Travel Trailer 2021 prvni sada 12
Pokud se po pár dnech v obytném přívěsu Winnebago Voyage Travel Trailer již nebude chtít zpět do klasického domova, nebudeme se vám divit. Skutečně totiž nabízí více než leckterý byt. Foto: Winnebago

Zdroj: Winnebago

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.