Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák

Německá novinka zhubla o 200 kilo, kapacita zavazadelníku ale oproti předchozí generaci narostla o více než 100 litrů, teď jich pobere až 1 640.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák

6.2.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německá novinka zhubla o 200 kilo, kapacita zavazadelníku ale oproti předchozí generaci narostla o více než 100 litrů, teď jich pobere až 1 640.

Nový Opel Insignia Grand Sport již je známou věcí. Na stánku značky na autosalonu v Ženevě jej doplní i kombi Sports Tourer, které se aktuálně ukázalo na prvních fotkách. Německá automobilka zároveň uvolnila i první data, která se týkají především zavazadelníku. Ten ve srovnání s předchůdcem narostl o více než 100 litrů, celkově tak dokáže pobrat až 1 640 l.

Větší objem není jedinou novinkou, jež se zavazadlového prostoru týká. Vzrostla také jeho celková délka, a to o 97 milimetrů na celkem 2 005 mm při sklopení zadních sedadel. Ta mohou být za příplatek dělena v poměru 40:20:40, přičemž o jejich sklopení se postará tlačítko na zádi. Mimo to Opel nabízí sadu FlexOrganizer s dělicími sítěmi, sáhnout je možné i po elektronicky i dálkově výklopném víku.

Stejně jako sedan dostal také kombík zcela novou platformu, díky které lze očekávat v závislosti na zvolené motorizaci a úrovni výbavy pokles hmotnosti až o 200 kilogramů. Dosaženo toho bylo za pomoci odlehčených materiálů, kromě toho Opel také u kombíku ukotvil sedadla blíže k podlaze. Výsledkem tak mají být o poznání lepší řidičské zážitky za volantem.

Délka 4 986 milimetrů je téměř stejná, vůči předchůdci narostla jen o chlup. Podstatnější je protažení rozvoru o 92 mm na 2 829 mm. Nová Insignia tak působí již na pohled dynamičtěji, o což se zároveň stará zkrácení předního převisu o 30 mm a nárůst rozchodu kol o 11 mm. Mimo to nesmíme opomenout ani výšku 1 483 mm, která již standardně počítá s ližinami.

Samotný vzhled je inspirován především konceptem Monza, což je patrné hlavně na přídi, kterou mohou ozdobit světlomety IntelliLux. Ty na každé straně pracují se 16 diodami, přičemž osvětlit mohou prostor před vozem až na vzdálenost 400 metrů. Zároveň samozřejmě reagují na protijedoucí či vpředu jedoucí řidiče a opomenuto nebylo ani adaptivní přisvětlování zatáček.

Prostor uvnitř narostl o 31 milimetrů pro hlavu, respektive o 25 mm pro ramena a 27 mm pro hýždě. Vpředu lze sáhnout po prémiových sedadlech s certifikací AGR, vyhříváním, chlazením a masážním strojkem, zatímco vzadu se může objevit vyhřívání obou krajních sedadel. Světlost interiéru navíc může navýšit panoramatická střecha o rozměrech 1 400 x 860 mm.

Dále v kabině nechybí multimediální systém IntelliLink umožňující kompatibilitu s Apple CarPlay a Android Auto, k dispozici je i konektivita OnStar či osobní asistent, skrze který lze kupříkladu zamluvit hotel či zjistit volné parkovací místo. Dále dorazil head-up displej projektující data na čelní vyhřívané okno či sada kamer monitorujících celé okolí vozu a vytvářející tzv. ptačí pohled.

Z asistenčních systémů můžeme zmínit adaptivní tempomat, monitoring jízdních pruhů včetně automatické korekce řízení nebo varování před překážkami do vzdálenosti až 20 metrů za vozem. Podvozek FlexChassis nabízí tři jízdní režimy Standard, Sport a Tour, jízdní dynamiku má ovšem umocnit ještě systém pohonu všech kol doplněný vektorováním točivého momentu na zadní nápravě.

O motorech a převodovkách se Opel rozpovídá záhy, objednávkové knihy značka otevírá již tento měsíc. Aktuálně tak jen můžeme zmínit příchod zcela nového osmistupňového automatu, který bude zpočátku dostupný pouze u variant osazených systémem 4x4.


Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 1 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 01Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 2 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 02Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 3 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 03Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 4 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 04Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 5 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 05Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 6 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 06Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 7 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 07Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 8 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 08Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 9 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 09Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 10 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 10Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 11 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 11Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 12 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 12Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 13 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 13Nový Opel Insignia je venku i jako kombi Sports Tourer, prý je to fešák - 14 - Opel Insignia Sports Tourer 2017 prvni sada 14
Nový Opel Insignia Sports Tourer pobere až 1 640 litrů, osazen přitom může být osmistupňovým automatem a systémem 4x4

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.