Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nový Renault Scénic je konečně v prodeji, 20palcová kola má vážně v základu
2.1.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Francouzská novinka má sice v základu jen ocelové ráfky, i ty ale mají průměr 20 palců. Grand Scénic už se obejde bez nich a příplatek za něj není velký.
Uplynul již více než rok od chvíle, kdy nám francouzská automobilka představila novou generaci Renaultu Scénic. Ta je vůči předchůdci o poznání líbivější, zároveň ale také počítá s větším komfortem a vnitřním prostorem. V tomto ohledu zachází ještě dále varianta Grand Scénic, která dorazila v květnu. Vůči základnímu provedení totiž narostla o 70 milimetrů v případě rozvoru a dokonce o 227 mm v rámci celkové délky.
Nyní oba modely konečně vstupují na český trh, kde je bez ohledu na motorizaci dělí suma 15 tisíců korun. Ta je ovšem platná pro úrovně výbavy Zen, Intens, Premiere Edition a Bose. Úplný základ v podobě stupně Life je totiž nabízen pouze u Renaultu Scénic, přičemž platit budete 449 900 Kč. I v takovém případě ovšem máte co do činění se standardními 20palcovými koly, byť pouze ocelovými.
Lité ráfky o jediném možném - tedy onom 20palcovém - rozměru jsou k dispozici až od vyšší úrovně Intens, která startuje na sumě 484 900 Kč. Pod kapotou přitom stejně jako u naprostého základu svou práci odvádí 1,2litrový benzinový čtyřválec naladěný na 115 koní. S tímtéž agregátem je k mání i Grand Scénic, který stojí o oněch 15 tisíc korun dráže. Vychází tedy na 499 900 Kč.
Po stránce výbavové můžete kromě oněch kol a motoru počítat s látkovým čalouněním, předními mlhovkami, dešťovým a světelným senzorem, dvouzónovou automatickou klimatizací či kupříkladu sedadlem řidiče stavitelným v šesti směrech. Nechybí také rádio s 4,2palcovm displejem či plejáda bezpečnostních asistentů, mezi které se nastěhovaly i autonomní brzdy s detekcí chodců.
Přesunout se můžeme k úrovni Intens, která sice taktéž začíná u 1,2litrového motoru, ale již naladěného na 130 koní. Scénic přitom s tímto agregátem vychází na 539 900 Kč, tím ale benzinová nabídka končí. Ta dieselová je o trochu členitější, volit je totiž možné verzi s jedna-pětkou a manuálem (589 900 Kč) či automatem (639 900 Kč) či jedna-šestkou a manuálem (619 900 Kč).
S se všemi těmito pohonnými jednotkami je k mání rovněž limitovaná edice Premiere Edition startující na sumě 539 900 Kč. Počítat je přitom možné třeba s paketem R-Link zahrnujícím i 7palcový displej a navigaci, detekcí aut ve slepém úhlu, dvoubarevnou karoserií nebo inteligentním parkovacím asistentem, který počítá se senzory i zpětnou kamerou.
K probrání nám zůstává ještě stupeň Bose, který je k dispozici nejen s výkonnějším benzinovým a dieselovým motorem, ale také s jedna-šestkou Energy dCi naladěnou na 160 koní. Součástí tohoto komba je také automat EDC, přičemž ceny startují na necelých 735 tisících korun za Scénic, respektive na částce 749 900 Kč za Grand Scénic.
K dispozici je logicky i příplatková výbava, do které se nastěhovalo třeba kožené čalounění, čelní LEDky, speciální laky karoserie nebo prodloužení záruky. Více zjistíte v oficiálních cenících pro Scénic (PDF, 748 kB), respektive pro Grand Scénic (PDF, 676 kB).









































Renault Scénic již konečně dorazil na český trh...















...stejně jako Grand Scénic. Obě verze lze přitom pořídit již pod půl milionu korun
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
To pravé nadělení? Tři moderní auta s motory V12 si to rozdala ve sprintu, jejich symfonie nejlíp zní bez turba
včera
Řidič Ferrari ještě s motorem V12 bez turba se v běžném provozu rozjel na 326 km/h, je to let za zvuku jako ze starých F1
26.12.2025
Ford Mustang s továrním kompresorem se postavil vrcholné Tesle Model 3 ve sprintu s jednou zatáčkou, favorit dostal na zadek
24.12.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Poslední pořádný VW Golf s motorem V6 je k mání jako dodnes nejeté auto po 1. majiteli, je to poklad na kolech
včera
Renault chtěl rozptýlit obavy z elektromobilů rekordním dojezdem své novinky, ukázal tím ale jen jejich marnost
včera
Honda jako by chtěla podělat úplně všechno, proti vlastním zákazníkům jde i svými omezovači rychlosti
včera
Ani nejrychlejší Porsche všech dob nedokáže odolat brutální ztrátě hodnoty, pokud je elektrické
včera
Tesla oficiálně odpískala hru na „udržitelnost”, je to významný signál pro celé odvětví
včera
Živá témata na fóru
- Přituhuje 12.28. 21:54 - bojler
- Porsche - vse o sportovnich modelech 12.28. 20:02 - Eda
- BMW Divize 12.28. 19:04 - Stepan
- MG Cyberster 12.28. 16:41 - lukasak12
- Rychlodotazy 12.28. 14:11 - Stepan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 12.26. 19:08 - Truck Daškam
- Mazda MX5 (Miata) 12.25. 19:41 - Brus
- Jaguar a dalsi britske zverstvo 12.24. 15:58 - řidičBOB
