Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj

Jestliže letošní rok v automobilovém světě něčemu přeje, pak jsou to pojízdné domy všeho druhu. Do velmi extrémních poloh je dostává firma Action Mobil, tohle je další její model.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj

8.8.2020 | Petr Prokopec

Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj

/

Foto: Action Mobil

Jestliže letošní rok v automobilovém světě něčemu přeje, pak jsou to pojízdné domy všeho druhu. Do velmi extrémních poloh je dostává firma Action Mobil, tohle je další její model.

Snad každý z nás si jako dítě hrál na vojáky. A jak se říká, zejména muži jsou jen taková přerostlá děcka. Nelze se proto divit, že tomu Rakušané přizpůsobily své aktivity. Společnost tak konvertuje techniku nákladních vozů či rovnou tu vojenskou na civilní využití. Pořídit si u ní tak můžete speciály, které vypadají, jako kdyby vám měly pomoci přečkat apokalypsu, uvnitř nicméně snesou srovnání s luxusním domovem. V obou ohledech přitom Rakušané uspěli na jedničku.

Platí to přinejmenším o šestikolce Globecruiser. Je k mání v několika konfiguracích, nicméně pouze základní varianta 6500 užívá skromnější šasí Scanie. Ve všech ostatních případech již byl použit základ od MANu, jenž počítá s pohonem všech tří náprav. Platí to i u vrcholného provedení 7500 Family, které se navzdory svému vzhledu skutečně soustředí hlavně na rodiny s dětmi. Standardem je proto jedna manželská a jedna patrová postel.

Ložnice je přitom separována od zbývajícího prostoru a zahrnuje i několik skříněk. Patrové postele dětí pak nalezneme před ní, naproti plnohodnotné koupelně se záchodem. Zajímavý je oddělený sprchový kout, kuchyňka pak byla vybavena 300litrovou lednicí, 150litrovým mrazákem, dvouploténkovou indukční varnou deskou Miele či mikrovlnnou troubou. Nechybí samozřejmě ani dřez, připlatit si nicméně můžete také za myčku.

Vůz přitom disponuje tisícilitrovou nádrží na pitnou vodu a 190litrovou na odpadní. Nádržka určená jen pro WC pak má objem 150 litrů. Celý obytný prostor je pak klimatizován a disponuje vyhřívanou podlahou. O elektřinu se pak starají nejen čtyři lithium-iontové baterie o celkové kapacitě 720 Ah, ale rovněž čtyři solární panely instalované na střeše. Zajímavý je pak stolek v obývacím pokoji/jídelně, který lze zasunout do podlahy.

Zbývá už jen dodat, že Globecruiser 7500 Family měří 9 900 milimetrů na délku, 2 500 mm na šířku a 3 850 mm na výšku. Hmotnost speciálu pak narostla na 17 900 kilogramů, na kočírování 540 koní vám tedy běžný řidičský průkaz jistě stačit nebude. To ale samozřejmě není případ motocyklu, který lze usadit na hydraulickou platformu na zádi. Ta zároveň slouží i k uchycení rezervy, přičemž dle potřeby ji lze přiblížit zemi.

Pro zajímavost pak už jen můžeme dodat, že firma Action Mobil zásobuje svými vozy opravdové dobrodruhy. Níže umístěný typ Globecruiser 7200 Robusto si totiž pořídil jeden zákazník, který s ním následně vyrazil na cestu kolem světa. Ta se natáhla na dlouhých sedm let, během nichž neobvyklý obytný vůz zamířil do Ameriky, Asie a Evropy. Vzhledem ke svým schopnostem pak byl doma jak na silnici, tak i mimo ni.


Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 1 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 01Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 2 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 02Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 3 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 03Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 4 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 04Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 5 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 05Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 6 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 06Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 7 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 07Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 8 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 08Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 9 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 09Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 10 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 10Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 11 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 11Nový rodinný tank skrývá velmi komfortní bydlení, přitom vás doveze na světa kraj - 12 - Globecruiser 7500 Family 2020 prvni sada 12
Globecruiser 7500 Family je ideální pro cestu kolem světa, jíž můžete absolvovat s celou rodinou. Foto: Action Mobil

Zdroj: Action Mobil

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše