Peugeot 2008: druhý koncept malého SUV má už blízko k výrobě

Tato studie sice ukazuje méně než Peugeot Onyx, k sériové výrobě má ale přesto blíže. A to i díky známému hybridnímu ústrojí pod kapotou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Peugeot 2008: druhý koncept malého SUV má už blízko k výrobě

12.9.2012 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Peugeot 2008: druhý koncept malého SUV má už blízko k výrobě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tato studie sice ukazuje méně než Peugeot Onyx, k sériové výrobě má ale přesto blíže. A to i díky známému hybridnímu ústrojí pod kapotou.

Na autosalonu v Paříži nehodlá Peugeot představit pouze koncept Onyx, který je spíše demonstrátorem nových technologií než předobrazem reálného vozu budoucnosti, ale také druhou studii kompaktního crossoveru 2008. Ta se poprvé objevila jako Urban Crossover v dubnu na autosalonu v Pekingu, přičemž její tvary naznačovaly, že do výroby to má ještě daleko.

Absence klik by to samé mohla vypovědět také o druhé studii. Jenže Peugeot zároveň fotografie doprovodil několika velmi zajímavými informacemi, které naznačují, že sériový exemplář je již na dohled. Soupeřit by přitom neměl jen s konkurencí v podobě Nissanu Juke, ale rovněž s tradičními kombíky. V nabídce Peugeotu má totiž nahradit i 207 SW.

Po technické stránce bude novinka vycházet z platformy Peugeotu 208, vsadit tak můžete i na stejné pohonné jednotky. Francouzská automobilka však do motorového prostoru chystá i jednu novinku, která má mnoho společného s konceptem Onyx. Jedná se o kombinaci benzinového čtyřválce a elektromotoru - oproti zmíněnému sportovnímu konceptu obrácenou, jinak ale přesně takovou, kterou už dnes známe z několika modelů lví automobilky vybavených systémem Hybrid4.

Spalovací motor má totiž pohánět přední nápravu, zatímco pro tu zadní je určen elektromotor. Tato koncepce již daleko lépe sedne k naturelu Peugeotu, přičemž modelu 2008 by měla zaručovat i určité terénní schopnosti. Jak nám ale ukázal již Range Rover Evoque 2WD, pohon všech kol občas není třeba, zvláště když se do náročnějších podmínek nechystáte a SUV jsou vám sympatické něčím jiným než (alespoň trochu) větší prostupností terénem.

Bližší informace o výkonech a jízdních vlastnostech možná francouzská automobilka utrousí v Paříži, na produkční verzi bychom si ale měli počkat až do březnové Ženevy. Více než půl roku čekání by přitom mohlo být náznakem toho, že krátce poté půjde Peugeot 2008 do prodeje.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Peugeot 2008: druhý koncept malého SUV má už blízko k výrobě - 1 - Peugeot 2008 Concept 01Peugeot 2008: druhý koncept malého SUV má už blízko k výrobě - 2 - Peugeot 2008 Concept 02Peugeot 2008: druhý koncept malého SUV má už blízko k výrobě - 3 - Peugeot 2008 Concept 03Peugeot 2008: druhý koncept malého SUV má už blízko k výrobě - 4 - Peugeot 2008 Concept 04Peugeot 2008: druhý koncept malého SUV má už blízko k výrobě - 5 - Peugeot 2008 Concept 05Peugeot 2008: druhý koncept malého SUV má už blízko k výrobě - 6 - Peugeot 2008 Concept 06
Studie Peugeot 2008 je již velmi blízko produkční podobě. Koncepčně vychází z modifikované platformy modelu 208, postavit by se ovšem měl vozům jako Nissan Juke

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše