Podívejte se, kam až lze posunout hranice příplatkové výbavy nového BMW M5

Je to výjimečné auto v jakémkoli provedení, pokud jej ale svěříte do péče individualizační divize, dočkáte se nejen výjimečně rychlého, ale i výjimečně luxusního automobilu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se, kam až lze posunout hranice příplatkové výbavy nového BMW M5

10.6.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Podívejte se, kam až lze posunout hranice příplatkové výbavy nového BMW M5

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to výjimečné auto v jakémkoli provedení, pokud jej ale svěříte do péče individualizační divize, dočkáte se nejen výjimečně rychlého, ale i výjimečně luxusního automobilu.

Divize Individual mnichovské automobilky BMW se vyřádila na doladění supersedanu BMW M5 F90. Už v sériovém provedení se přitom jedná o maximum možného, co v Mnichově umí nabídnout náročným zákazníkům. Kompletní představení už jsme vám nabídli dávno, přesto je vhodné vyzdvihnout nezkrotnou sílu osmiválcového 4,4litrového osmiválce s dvojicí turbodmychadel o výkonu 441 kW (600 koní) a 750 Nm.

Výkonný agregát je spojen s automatickou osmistupňovou převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Ten je v modelu M5 poprvé v historii, což je přelomový okamžik. Pro konzervativní řidiče je připravena možnost přepnutí pohonu na rozdělení 4x2. Pokud je ale čtyřkolka aktivní, zrychlení na 100 km/h je otázka 3,4 sekundy a maximální rychlost výrobce uvádí omezenou na 250 km/h nebo 300 km/h. Neomezená by jistě dosáhla hodně přes 300 km/h.

Sedan se bude cítit lépe na dlouhých trasách, kde parametry hodné lokomotivy vhodně doplňuje výbava luxusní limuzíny. Sériová výbava poskytuje všechny potřebné doplňky, které z nudné cesty napříč zeměmi udělají odpočinkový výlet za poznáním. Úroveň jízdního projevu je možné za příplatek ještě vyšponovat do maximální úrovně pomocí oddělení BMW Individual. Tato divize na jednom zeleném BMW M5 předvedla, co všechno dokáže.

Standardně schopný sedan se proměnil v nenápadný supersedan lakovaný do zeleného laku Java Green. Na výběr pro ostatní je také purpurová barva Purple Silk, modrá Long Beach Blue, světle hnědá Champagne Quartz. Nezvyklý vzhled venku doplňují tmavé disky kol a černé koncovky hlasitého výfuku s elektronicky ovládanými klapkami. Na temném pozadí lesa se zelená M5 ztrácí, ale stačí nastartovat a dá o sobě vědět do daleka.

Impozantní interiér je složený z barevné kombinace béžové, černé a stříbrné v podání dokonalé souhry kůže, klavírového laku a leštěného hliníku. Kabina se povedla, anatomická sportovní sedadla lákají k usednutí, zcela kulatý volant s rudými tlačítky M1 a M2 láká k pevnému úchopu a opět rudé tlačítko startování vyloženě láká zmáčknout. Škoda méně povedeného voliče automatu, na který se individuální úpravce nezaměřil, jinak skupinka profesionálů odvedla skvělou práci. Tohle je vážně úžasná specifikace, však se podívejte sami...


Podívejte se, kam až lze posunout hranice příplatkové výbavy nového BMW M5 - 1 - BMW M5 F90 Individual foto 01Podívejte se, kam až lze posunout hranice příplatkové výbavy nového BMW M5 - 2 - BMW M5 F90 Individual foto 02Podívejte se, kam až lze posunout hranice příplatkové výbavy nového BMW M5 - 3 - BMW M5 F90 Individual foto 03Podívejte se, kam až lze posunout hranice příplatkové výbavy nového BMW M5 - 4 - BMW M5 F90 Individual foto 04Podívejte se, kam až lze posunout hranice příplatkové výbavy nového BMW M5 - 5 - BMW M5 F90 Individual foto 05Podívejte se, kam až lze posunout hranice příplatkové výbavy nového BMW M5 - 6 - BMW M5 F90 Individual foto 06
Nová M5 je schopné vozidlo, navíc se zdá povedené v každém koutu. Oddělení BMW Individual tomu pomohlo

Zdroj: NM2255 Car HD Videos@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 5 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše