Porsche začalo za 190 tisíc nabízet jeden z nejabsurdnějších příplatků posledních let

Za 190 tisíc korun se dá koupit už dost slušné ojeté auto a za stejné peníze dostanete několik skromnějších modelů dokonce jako úplně nových. U Porsche lze za stejné peníze mít trochu černého laku na kapotě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Porsche začalo za 190 tisíc nabízet jeden z nejabsurdnějších příplatků posledních let

25.2.2020 | Petr Prokopec

Porsche začalo za 190 tisíc nabízet jeden z nejabsurdnějších příplatků posledních let

/

Za 190 tisíc korun se dá koupit už dost slušné ojeté auto a za stejné peníze dostanete několik skromnějších modelů dokonce jako úplně nových. U Porsche lze za stejné peníze mít trochu černého laku na kapotě.

V poslední době výrobci kde čeho ve velkém inklinují k čtečkám otisků prstů, které majitelům umožňují dostat se třeba do mobilních telefonů, domovů, kanceláři nebo dokonce i do aut. Jinými slovy se tedy pomocí jediného otisku může kdokoliv dostat třeba k vašemu bankovnímu účtu, jenž následně vybílí stejným způsobem jako vašeho obydlí. Rozhodně bychom tedy nikomu nedoporučovali, aby jej komukoli poskytl.

Porsche se nicméně nyní rozhodlo, že hrozby moderního světa bude ignorovat a ještě na tom vydělá. Skrze svou divizi Exclusive Manufaktur nabízí možnost zvěčnění vašeho otisku prstu na přední kapotě. Na první pohled může jít o zajímavý detail, neboť tímto způsobem můžete dosáhnout maximální možné individualizace. Lidé se shodnými stejnými otisky prstů neexistují, vozy s touto ozdobou se tak stávají naprostými unikáty.

Německý výrobce přitom nepoužívá polep, aplikaci nového doplňku zajišťuje počítačem ovládaná lakovací pistole, která nanese barvu přímo na panel karoserie. Princip je podobný inkoustové tiskárně, přičemž mu samozřejmě předchází sejmutí otisku zákazníka. Značka přitom uvádí, že veškerá biometrická data jsou přísně chráněna a do hry nikterak nevstupuje třetí strana. Tomu lze samozřejmě věřit, jsou tu však dvě podstatná „ale“.

První už tušíte, je jím samotný otisk, který jste možná až dosud chránili jako oko v hlavě, nicméně nyní jej dáte k dispozici naprosto všem. Víceméně pak postačí oskenovat kapotu a s patřičnou technikou vyrobit kopii otisku v reálné velikosti. Minimálně na ošálení čteček na telefonech to jistě stačit bude. Tím druhým „ale“ je fakt, že si za to Porsche ještě nechá štědře zaplatit. Individualizace otiskem prstu je k mání za neskutečných 7 500 Eur, tedy necelých 190 tisíc Kč. To je vskutku absurdní cena za docela absurdní doplněk.

Lze už jen dodat, že toto „vylepšení” bude možné objednávat od letošního března a později se mají v nabídce objevit i další specifické designy. Ani moc nevěříme, že by někdo soudný o podobné individualizaci uvažoval, ale pokud přece jen, nebude od věci počkat si na další možnosti - otisk prstu bychom si na kapotu auta vážně nedávali.


Porsche začalo za 190 tisíc nabízet jeden z nejabsurdnějších příplatků posledních let - 1 - Porsche Exclusive 2020 otisk prstu na karoserii 01Porsche začalo za 190 tisíc nabízet jeden z nejabsurdnějších příplatků posledních let - 2 - Porsche Exclusive 2020 otisk prstu na karoserii 02Porsche začalo za 190 tisíc nabízet jeden z nejabsurdnějších příplatků posledních let - 3 - Porsche Exclusive 2020 otisk prstu na karoserii 03Porsche začalo za 190 tisíc nabízet jeden z nejabsurdnějších příplatků posledních let - 4 - Porsche Exclusive 2020 otisk prstu na karoserii 04Porsche začalo za 190 tisíc nabízet jeden z nejabsurdnějších příplatků posledních let - 5 - Porsche Exclusive 2020 otisk prstu na karoserii 05Porsche začalo za 190 tisíc nabízet jeden z nejabsurdnějších příplatků posledních let - 6 - Porsche Exclusive 2020 otisk prstu na karoserii 06
Porsche se rozhodlo nabízet vrcholnou míru individualizace za vskutku neskromnou cenu, trochu však přitom nejspíše pozapomnělo na nástrahy moderního světa

Zdroj: Porsche

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše