Qoros 3 Wagon: nové kombi nachytáno na staveništi, s německou SPZ

Druhý model značky ještě neměl výstavní premiéru, přesto se jeho produkční verze již projíždí po Evropě. Kdy ale zamíří do prodeje?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Qoros 3 Wagon: nové kombi nachytáno na staveništi, s německou SPZ

7.1.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Qoros 3 Wagon: nové kombi nachytáno na staveništi, s německou SPZ

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Druhý model značky ještě neměl výstavní premiéru, přesto se jeho produkční verze již projíždí po Evropě. Kdy ale zamíří do prodeje?

Podivnou chronologií čínsko-izraelské automobilky Qoros jsme se podrobněji zabývali v článku o předání vůbec prvního produkčního sedanu. K tomu totiž došlo dlouho po zahájení výroby a ještě déle po ženevském autosalonu, kde model v rámci Starého kontinentu debutoval. Daný kus byl navíc určen čínskému zákazníkovi, díky čemuž se můžeme jen dohadovat, kdy vlastně Qoros 3 dorazí k evropské klientele. A to přesto, že ta jej může již nějaký ten pátek objednávat skrze lokální dealerství, nakonec i to slovenské.

Ačkoliv se ovšem mohlo zdát, že může jít pouze o porodní bolesti nově založené automobilky (Qoros vznikl teprve před šesti lety), zvláštní komplikace provázejí také příchod druhého modelu v pořadí na svět. Zatímco ovšem v rámci sedanu se jednalo spíše o přenášení, v případě kombíku máme co do činění s předčasným porodem. Vůz byl totiž již nachytán na veřejnosti, a to dokonce s německou poznávací značkou.

Tyto fotky se sice objevily na čínském webu, pohled na další zaparkovaná auta a jejich registrační značky však dokazuje, že kombi bylo opravdu nachytáno u našich západních sousedů, a to kupodivu na staveništi. Nedá se přitom předpokládat, že by šlo o dopravní prostředek některého z pracovníků - premiéru má mít totiž Qoros 3 Wagon až v březnu v Ženevě, přičemž prodej začne kdovíkdy.

Co si ale tedy máme za jeho příjezdem do Německa představovat? Zřejmě příjezd některého z členů vedení na výstavbu evropské centrály. Nesmíme totiž zapomínat, že Qoros bere útok na Starý kontinent vážněji než ostatní čínští výrobci. I proto ostatně značka najala Gerta Hildebranda, autora prvního novodobého Mini, aby se staral o design, který nám nebude cizí.

Možná je ale rovněž příprava na pořízení oficiální fotogalerie, k čemuž se i přikláníme. Ženevský debut je totiž již za rohem a s prázdnou na něj značka nevyrazí. Důvod, proč přitom chce vůz nafotit v Evropě a ne v Číně, je prostý - v Asii kombíky netáhnou natolik jako na Starém kontinentu. A proto lze počítat s tím, že novinka se zaměří hlavně na exportní trhy.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Qoros 3 Wagon: nové kombi nachytáno na staveništi, s německou SPZ - 1 - Qoros 3 Wagon 01Qoros 3 Wagon: nové kombi nachytáno na staveništi, s německou SPZ - 2 - Qoros 3 Wagon 02Qoros 3 Wagon: nové kombi nachytáno na staveništi, s německou SPZ - 3 - Qoros 3 Wagon 03Qoros 3 Wagon: nové kombi nachytáno na staveništi, s německou SPZ - 4 - Qoros 3 Wagon 04
Qoros 3 Wagon rozhodně nevypadá jako koncept, ale spíše jako plně produkční model. Debutovat však má až v březnu v Ženevě

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.