Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte

Nový čínský sedan byl prý ušit přesně na míru evropskému vkusu. Jeho design neoslní, ani neurazí, standardní výbava ovšem bude patřičně bohatá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte

21.12.2012 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový čínský sedan byl prý ušit přesně na míru evropskému vkusu. Jeho design neoslní, ani neurazí, standardní výbava ovšem bude patřičně bohatá.

O chystané expanzi čínské značky Qoros už se pár týdnů zmiňujeme. Za první kapitolou jejího halasného vstupu na evropská kolbiště dnes můžeme udělat pomyslnou tečku, neboť k dispozici jsou první oficiální snímky avizovaného sedanu GQ3. Ty oproti původním kresbám Gerta Hildebranda tak trochu postrádají dramatičnost (snad až na 19palcová litá kola), přičemž patrná je inspirace typickými evropskými automobily. Jmenovat můžeme třeba Renault Laguna nebo Volkswagen Passat, zadní boční okno pak zdobí Hofmeisterova křivka, kterou proslavilo BMW.

Ani v interiéru se autor novodobého Mini nepouštěl do žádných větších akcí. Prakticky jakýkoliv ovladač či plocha vám tak budou připomínat některé z modelů Renaultu, Kie nebo Škody. Zajímavé (a alespoň pro nás vítané) je přitom použití klasické ruční brzdy, neboť evropská konkurence již v tomto směru obvykle sází na elektroniku. Na hodnocení kvality plastů a dalších materiálů si pak musíme počkat do březnového autosalonu v Ženevě, kde bude mít Qoros GQ3 premiéru.

Působivá by ale měla být standardní výbava. V základu totiž každá verze dostane osmipalcový dotykový displej, jehož ovládání by mělo připomínat iPhone. Samozřejmostí je zdířka na USB, nechybí ani navigace, dvouzónová klimatizace nebo tempomat. Po stránce motorické je pak největší jistotou přeplňovaný 1,6litrový čtyřválec z produkce mateřské značky Chery, s nímž půjde spřáhnout manuál i automat.

Otázka dalších pohonných jednotek zatím zůstává nezodpovězená, stejně jako není jisté, zda Chery pod kapotu modelů Qoros nepropašuje také elektromotory. Systém start/stop by se ovšem měl stát jistotou. Na více informací o 4,7 metru dlouhém, 1,8 metru širokém a 1,4 metru vysokém sedanu si musíme počkat na zmíněnou Ženevu, kde se GQ3 představí ve společnosti dvou koncepčních crossoverů.


Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte - 1 - Qoros GQ3 2013 prvni oficialni sada 01Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte - 2 - Qoros GQ3 2013 prvni oficialni sada 02Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte - 3 - Qoros GQ3 2013 prvni oficialni sada 03Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte - 4 - Qoros GQ3 2013 prvni oficialni sada 04Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte - 5 - Qoros GQ3 2013 prvni oficialni sada 05Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte - 6 - Qoros GQ3 2013 prvni oficialni sada 06
Produkční Qoros GQ3 již nevypadá tak odvážně jako na původních kresbách, standardní výbavu ale nabídne bohatou

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše