Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí

Britské zastoupení Renaultu si při kritice francouzských produktů rozhodně nebere servítky. Momentálně naložilo Laguně a nepřímo i Latitude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí

6.4.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britské zastoupení Renaultu si při kritice francouzských produktů rozhodně nebere servítky. Momentálně naložilo Laguně a nepřímo i Latitude.

Podle britského magazínu Autocar se tamnímu zastoupení Renaultu nelíbí, že nemá odpovídající konkurenci pro Volkswagen Passat. Narážka odstřelující neúspěšnou Lagunu? Bezesporu. Zpochybňující postavení Latitude? Rozhodně. Francouzská značka se patrně rozhodla, že k tomuto účelu potřebuje něco většího, lepšího a novějšího.

„Nesmíme dovolit Passatu uspět v segmentu střední třídy,“ tvrdí Stephen Norman, marketingový šéf Renaultu a potvrzuje, že novinka má být postavena nad Lagunou. Vtipné na celé věci ale je, že Francouzi ve skutečnosti nic většího nepotřebují a o rozměry tady vůbec nejde.

Současná Laguna je oproti konkurenčnímu VW sice o 7,5 cm kratší, ale v důležitějším parametru, kterým je rozvor, má navrch - 2 756 vs. 2 712 mm. Ještě dál se dostal korejský Renault Latitude. Passat výrazně překonává délkou (téměř o třináct centimetrů) a nápravy má ve srovnání s Lagunou posunuté o dalších 8 mm.

V čem je tedy problém? Stephen Norman se domnívá, že Renault potřebuje nová auta, která by mohla v Británii odpovídajícím způsobem konkurovat dvojici nejprodávanějších aut ve svém segmentu - Volkswagenu Passat a Fordu Mondeo. Jinak řečeno, Laguna i Latitude jsou považovány lidmi od britského zastoupení Renaultu za nekonkurenceschopné stroje.

Otázkou ovšem je, jestli bude britský trh, kde střední třída tvoří třináct procent všech nově prodaných aut (a to opravdu není málo), natolik důležitá, aby to přesvědčilo vedení Renaultu konat. Do této chvíle totiž o osudu velkého sedanu údajně nebylo rozhodnuto. Škoda jen, že Autocar nezkonfrontoval tvrzení páně Normana s přeznačkovaným Samsungem SM7, jehož fotky počátkem ledna obletěly svět a nyní už víme i to že zachycují nový Renault Talisman. „Velký Renault nad Lagunou“ tedy ve skutečnosti už existuje a rozhodně se nejedná o něco ještě většího a luxusnějšího, protože i samotný Autocar tvrdí, že se má jít o obdobu modelu SM7.

Novým nejmenovaným modelem nad Lagunou ale Talisman jistě nebude, neboť ten patrně nedorazí na trh dříve než v roce 2015 nebo 2016. Renault prý již hledá iodpovědi na otázku, jestli má být jeho nejreprezentativnější vůz sedan, liftback nebo něco na způsob Superbu s variabilním otevíráním víka. Na rozlousknutí těchto oříšků si ale ještě musíme počkat.


Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 1 - Renault Safrane 2012 01Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 2 - Renault Safrane 2012 02Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 3 - Renault Talisman upoutavka 01
Konkurence pro VW Passat v podobě přeznačkovaného Samsungu SM7 již teoreticky existuje, jmenuje se Talisman. Britové ale evidentně touží po něčem ještě větším, nebo spíše lepším.

Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 4 - Renault Laguna 2011 nove 03Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 5 - Renault Laguna 2011 nove 04Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 6 - Renault Laguna 2011 nove 05Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 7 - Renault Laguna 2011 nove 06Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 8 - Renault Laguna 2011 nove 09Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 9 - Renault Laguna 2011 nove 12Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 10 - Renault Latitude nove 07Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 11 - Renault Latitude nove 08Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 12 - Renault Latitude nove 10Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 13 - Renault Latitude nove 04Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 14 - Renault Latitude nove 05Renault potřebuje lepší odpověď na VW Passat, Laguna nestačí - 15 - Renault Latitude nove 02
Co si Britové pracující pro Renault myslí o Laguně a Latitude, je z jejich vyjádření docela jasné

Zdroj: autocar.co.uk, Auto.Sina

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše