Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto)

Mysleli jsme, že Francouzi udělají z Renault-Samsung SM7 nový Safrane. Nakonec ho ale zřejmě nechtějí prodávat jako šafránu, a tak stvořili Talisman.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto)

17.3.2012 | Petr Miler | 2 příspěvky

Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mysleli jsme, že Francouzi udělají z Renault-Samsung SM7 nový Safrane. Nakonec ho ale zřejmě nechtějí prodávat jako šafránu, a tak stvořili Talisman.

Když letos v lednu kolegové z Auto Sina získali špionážní snímky podivně velkého Renaultu, měli jsme zato, že jde o znamení brzkého návratu modelu Safrane. Pokud se divíte, kde Renault z ničeho nic vzal techniku pro stavbu tak velkého auta, určitě jste zmíněné snímky neviděli - čiší z nich totiž, že jde jen o jinak označený Renault Samsung SM7, loňskou novinku pro některé asijské trhy.

Nyní už je jisté, že nešlo o žádnou legraci, Renault totiž pomocí upoutávkové fotky avizoval, že 23. dubna na Motor Show v Pekingu představí svůj nový model. Snímek sice zachycuje pouze velmi malou část zádě, říká tím ale všechno podstatné - že se bude jmenovat Talisman a že opravdu půjde o „přeznačkovaný” SM7.

To si můžete snadno ověřit jeho porovnáním se staršími oficiálními i špionážními fotkami a skrývat zbytek vozu je tedy trochu zbytečné. Jméno Talisman je ale zajímavé - nejen že se Renault zbavil starého označení Safrane, které se nakonec stalo i symbolem objemu prodejů tohoto modelu, ale rovnou vsadil na označení artefaktu pro štěstí či ochranu.

Pomůže to vozu k úspěchu? Těžko říci, zatím nevíme, kde bude prodáván a zda se objeví i u nás. O technice zatím nevíme nic, ale dá se počítat s tím, že Talisman převezme motory SM7 (2,5 V6 se 190 koňmi a 3,5 V6 s 258 koňmi), evropské prodeje by si jistě žádaly i diesel 3,0 V6 dCi, který se objevil v jiném upraveném Renaultu-Samsung, modelu SM5, který je v našich končinách nabízen jako Latitude.

Abychom byli úplní, můžeme dodat, že dalším Renaultem, který je původně Samsungem, je model Koleos (původně QM5) a automobilka si vůbec nedělá velkou hlavu s tím říkat stejným vozům na různých trzích různě - třeba Dacia Duster si leckde říká Renault Duster a to ne jen v nějakých exotických destinacích, ale třeba také v Rusku.

Další detaily o úmyslech Renaultu bychom se měli dozvědět v následujících týdnech.


Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto) - 1 - Renault Talisman upoutavka 01
První pohled na Renault Talisman je až zbytečně tajemný...

Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto) - 2 - Renault Safrane 2012 01Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto) - 3 - Renault Safrane 2012 02
...celé auto bude vypadat takto.

Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto) - 4 - Renault Samsung SM7 2012 produkcni 01Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto) - 5 - Renault Samsung SM7 2012 produkcni 02Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto) - 6 - Renault Samsung SM7 2012 produkcni 05Renault Talisman: místo šafránu artefakt pro štěstí (první foto) - 7 - Renault Samsung SM7 2012 produkcni 04
A nebo i takto, jen s trochu jiným označením

Zdroje: Renault, Auto Sina

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.