Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu

(+ živé foto) Vypadalo to jako šílená spekulace, stala se z toho ale holá pravda. Land Rover již v Ženevě představí otevřený Evoque.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu

24.2.2012 | Petr Miler | 5 příspěvků

Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Vypadalo to jako šílená spekulace, stala se z toho ale holá pravda. Land Rover již v Ženevě představí otevřený Evoque.

Již loni v červenci se spekulovalo o tom, že Land Rover chystá otevřené provedení svého nejnovějšího a aktuálně zřejmě i nejžádanějšího modelu. I když by nešlo o první SUV či crossover zbavený střechy, zdál se být budoucí příchod takového modelu dosti nepravděpodobným. Opak se ale stal pravdou a když se nad tím zamyslíte, o úplný nesmysl vlastně nejde.

Už v našem loňském testu Evoqu Coupe jsme konstatovali, že jde o vůz, který prakticky vše obětuje stylu. A zákazníci zjevně nemají problém s tím, že si ve dvoutunovém, krabicoidním balení koupí auto, které se svým vnitřním prostorem sotva vyrovná solidnímu kompaktu a na silnici nepředvádí bůhvíjak přesvědčivé představení. A když jsou s to obětovat stylu malého Range Roveru tohle všechno, proč by se v jeho prospěch nevzdali i střechy?

Takto nějak museli uvažovat lidé z britské automobilky, a proto stvořili právě Evoque Cabrio (nebo Convertible, chcete-li). Zjevně si zatím nejsou jisti, že se tento nápad setká s úspěchem, a tak mají v úmyslu jej letos ukazovat návštěvníkům významných autosalonů na celém světě s cílem ověřit vřelost jeho přijetí potenciálními zákazníky. A blížící se ženevský bude tím prvním.

Po stránce vzhledu není na voze příliš co zkoumat, je to zkrátka Evoque bez střechy. Za pohled jistě stojí ztvárnění partií za zadními sedadly, které docela elegantně spojují otevřený interiér se zbytkem karoserie, dodat se také sluší fakt, že střecha tohoto kabrioletu bude plátěná a zadní „průhled” skleněný - vůz je ale zatím k vidění pouze v otevřené podobě.

Ze známých technických detailů můžeme zmínit, že zbavení Evoqu střechy zvýší už tak vysokou pohotovostní hmotnost vozu o dalších 75 kilogramů, Land Rover ale slibuje minimální negativní vliv na torzní tuhost.

Budoucnost toto Range Roveru je zatím nejistá, máme ale za to, že se nesetká s negativní odezvou a automobilka jej dostane do výroby. Pokud se tak stane, na trhu se objeví během dvou let se základní cenou kolem 31 tisíc britských liber (cca 930 tisíc Kč). Výrobce očekává, že by si kabriolet mohl z docela velkého koláče prodejů Evoqu utrhnout podíl pohybující se mezi 10-15 procenty a trochu tak odlehčit náporu zájmu na současné provedení. To má totiž nyní „na krku” 60 tisíc zatím nevyřízených závazných objednávek zákazníků z celého světa...


Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 1 - Range Rover Evoque Cabrio zive 01Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 2 - Range Rover Evoque Cabrio zive 02Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 3 - Range Rover Evoque Cabrio zive 03Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 4 - Range Rover Evoque Cabrio zive 04Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 5 - Range Rover Evoque Cabrio zive 05Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 6 - Range Rover Evoque Cabrio zive 06Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 7 - Range Rover Evoque Cabrio zive 07

Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 8 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 01Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 9 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 02Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 10 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 03Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 11 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 04Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 12 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 05Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 13 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 06Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 14 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 07Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 15 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 08Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 16 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 09Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 17 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 10Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 18 - Range Rover Evoque Cabrio zive dalsi 11
Střechyprostý Evoque naživo v Ženevě

Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 19 - Range Rover Evoque Cabrio oficialni 01Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 20 - Range Rover Evoque Cabrio oficialni 02Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 21 - Range Rover Evoque Cabrio oficialni 03Range Rover Evoque Cabrio: Britové vážně vzali „evoku” střechu - 22 - Range Rover Evoque Cabrio oficialni 04
Otevřené SUV z Velké Británie? Proč ne, říká Range Rover Evoque...

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.