Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec?

Už samotný Evoque je ve spojení se značkou Range Rover zjevem poměrně exotickým. Podle nejnovějších informací ale výrobce chystá i otevřenou verzi Cabrio.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec?

19.7.2011 | Petr Miler | 1 příspěvek

Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už samotný Evoque je ve spojení se značkou Range Rover zjevem poměrně exotickým. Podle nejnovějších informací ale výrobce chystá i otevřenou verzi Cabrio.

Dnešní doba velí jasně: zkřížit. Vývoj techniky aut a její využitelnost totiž úpí pod tíhou tržních regulací a stále přísnějšího dohledu nad silničním provozem, a tak se zákazníci snaží dávat u aut svou „jinakost” najevo specifickým vzhledem či spíše pojetím auta jako takového. Proto vznikají dříve nemyslitelné výtvory jako je Audi A7 Sportback nebo BMW X6M, které spojují na první pohled neslučitelné automobilové třídy.

Zatímco na řešení jako je SUV-kupé či sedan-kupé-kombi jsme si v mezičase již stihli zvyknout, nad některými kombinacemi stále zůstává rozum stát. Nejnověji totiž automobilky často hovoří o kombinaci SUV a kabrioletu a stejné hlasy nyní zaznívají i z Land Roveru.

Ten by chtěl podle kolegů z holandského Autoblogu vytvořit otevřené provedení Range Roveru Evoque. Na první pohled by z tohoto řešení nemusely konzervativním britským gentlemanům zrudnout líce, neboť takový Land Rover Defender se v otevřeném provedení vyrábí snad od nepaměti, jenže u něj se tak nikdy nedělo s cílem okouzlovat dámy na Piccadilly Circus. Evoque je spíše stylovka než účelný off road a jako kabriolet by měl blíže třeba k chystanému Audi Q5 Cross Cabriolet, které by mohl s Defenderem srovnávat jen blázen.

Nevíme, jak moc jsou tyto zvěsti reálné, ale docela jim věříme. Však už to, že Evoque byl nejprve představen v třídvéřovém provedení, svědčí cosi o jeho zaměření a otevřená verze by k jeho výraznému vzhledu snad i pasovala. Pokud by se současné zvěsti ukázaly pravdivými, pak se Evoque Cabrio objeví na trhu v roce 2013 jakožto produkt některé z externích britských karosáren, sám Land Rover prý pro výrobu tohoto modelu svých kapacit využít nechce.

Uvidíme, zda a případně kdy se automobilka k podobnému kroku odhodlá. Možná si pěkně po anglicku počká na chvíli, kdy s podobně laděným vozem na trhu uspěje či neuspěje někdo jiný...


Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 1 - Range Rover Evoque 01Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 2 - Range Rover Evoque 02Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 3 - Range Rover Evoque 03Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 4 - Range Rover Evoque 04Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 5 - Range Rover Evoque 05Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 6 - Range Rover Evoque 06Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 7 - Range Rover Evoque 07Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 8 - Range Rover Evoque 08Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 9 - Range Rover Evoque 09Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 10 - Range Rover Evoque 10Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 11 - Range Rover Evoque 40Range Rover Evoque Cabrio: chystá se další podivný kříženec? - 12 - Range Rover Evoque 43
Range Rover Evoque v konvenčním pětidvéřovém provedení

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.